Bitcoin İçin FED Açıklamaları Sonrası Hedef Seviyeler Nereler?

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

En büyük kripto varlık olan Bitcoin’in yaklaşık 10 günden beri süregelen yükseliş eğilimi ABD enflasyon verileri ile ufak çaplı bir duraksama yaşadı. ABD’nin dün açıkladığı ve son 40 yılın rekoru olarak görülen enflasyon verileri kripto piyasasına da damgasını vurdu. Lider kripto para birimi Bitcoin için önemli ve hedef seviyelerin nereler olduğunu fiyat analizi ve gündemde ki gelişmeler ile inceleyelim

Bitcoin İçin Önemli Seviyeler Nereler?

Bilindiği gibi Fed yüksek olasılıkla mart ayında faiz artırımı yapacak. Dün açıklanan verilerden önce 25 ya da 50 baz puanlık bir arttırım yapılacağı yönünde beklenti vardı. Fakat rekor düzeyde bir enflasyon açıklaması, bu beklentinin 100 baz puana kadar yükselebileceği söylentileri piyasada satışlarla neden oldu.

Teknik olarak bakıldığında BTC/USDT’nin bu hafta iki kez test ettiği 45.000 dolar alanında ortalama 45.600 dolar seviyesinde gelen satışlar dikkat çekti. Bu seviye, Aralık ayının ikinci yarısında Bitcoin fiyatı için kritik bir destek bölgesi olarak çalıştı.

BİTCOİN 02.11 01

Lider kripto para birimi Bitcoin için ilk hedef bu satışlar karşısında 42.571 dolarlık destek üzerinde güçlü kalmayı başarabilmek.  Bu noktanın altında ise 41 bin 890 ve 41 bin 200 dolar destekleri bulunuyor.  Ancak Bitcoin için en önemli nokta 42.571 dolarlık direncin üzerinde kalabilmek. Zira Bitcoin fiyatı bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa tekrardan 45.500 dolarlık seviyeleri test etmesi muhtemel olacaktır.

Alıcıların 43.000 dolar seviyesini koruması durumunda hafta sonu işlemlerinde yukarı yönlü bir hareketlilik görebiliriz. Bu durumda 45.500 dolar ilk geçilmesi gereken engel olarak görülürken alıcılar, 47.900–49.350 dolar alanını kısa vadedeki yükseliş hedefi olarak alınabilir.

Rusya-Ukrayna Çatışmasının BTC’ye Etkisi Nasıl Olacak?

Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik şüphesiz ki gündemde yer alan en önemli haberlerden biri. NATO’yu alarma geçiren söz konusu bu durum ABD, Fransa ve Almanya’yı da alarm durumuna geçirmiş bulunuyor. Peki bu durum Bitcoin’e nasıl etki edecek?

İki ülke arası gerginlik sürerken işin bir diğer tarafı olan ekonomik boyutunu değerlendiren analistler ise olası bir Ukrayna-Rusya savaşının kripto para piyasasına nasıl etki edebileceğini tartışıyor. Analistlerin çoğunluğu ise böyle bir durumun kripto para piyasasını doğrudan etkileyemeyeceğini düşünüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster