Dogecoin ve Cardano (ADA) İçin Hedef Fiyat Seviyeleri!

analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası sert düşüş sonrası toparlanmaya çalışıyor. Bitcoin 39.600 dolar seviyelerinden yukarı yönlü aldığı tepki ile 45.000 dolar seviyelerine yükselirken altcoinlerin çoğunda da yükselişler yaşandı.

Bitcoin yazım sırasında 44.000 dolar kritik direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ancak lider kripto para birimi yükseliş ivmesini kaybetmiş gibi gözüküyor. Ek olarak son yükselişlerin sert düşüş sonrası gelen yukarı yönlü tepki olabileceği muhtemeldir.

Cardano son sert düşüş sonrası 1.9 dolar seviyelerini test etti. Ancak ardından gelen teki yükselişi ile 2.35 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Dogecoin ise sert düşüş sonrası 0.2 dolar seviyesinin altına düştü. Ancak gelen tepki yükselişi sonrası 0.23 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı.

Dogecoin Fiyat Analizi

Dogecoin son 24 saatte %3’lük bir düşüş yaşarken yazım sırasında 0.22 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin, grafiğinde görülen alçalan üçgenin üst çizgisini aşarak 0.23 dolar seviyelerini test etti. DOGE için alçalan üçgenin üst çizgisinin üzerindeki fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde 0.25 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

DOGE için yukarı yönlü fiyat hareketlerine ilk direnç seviyesi 0.25 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyelerde bulunan 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalardan aşağı yönlü tepki alması muhtemel olacaktır. Ancak bu hareketli ortalama üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde 0.3 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Dogecoin-09.24-1

 

Dogecoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 0.2 dolar destek seviyesinde güçlü bir alım baskısı mevcut. Bu yüzden aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 0.2 dolar destek seviyesinden tepki alınması muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyenin altındaki sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

MACD histogramında kısalan kırmızı çubuklar gözlendi. Bu durum momentumun iyileştiğini ve boğaların toparlandığını göstermektedir.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano son 24 saatte %2 yükseliş yaşayarak yazım sırasında 2.25 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ADA, Bitcoin‘in son düşüşü sonrası 1.9 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Ancak ardından gelen tepki yükselişi ile 50 günlük basit hareketli ortalamaya kadar bir yükseliş yaşadı. Ek olarak bu hareketli ortalamadan aşağı yönlü tepki alan altcoin için 2 dolar seviyelerinde güçlü br talep bölgesi bulunuyor.

Boğaların yükseliş trendini devam ettirmeleri için fiyatın 2.5 dolar ana direnç seviyesini aşması gerekiyor. Ancak aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 2.2 dolar seviyesinde bulunuyor. Ek olarak düşüşlerde bu seviyeden yukarı yönlü tepki alınmazsa düşüş 2 dolar seviyelerine kadar sürebilir.

Cardano-09.24-1

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin hemen altında yatay seyrediyor. RSI’ın 50 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlaması ile alım baskısının artacağı söylenebilir. Ek olarak MACD histogramında kısalan kırmızı çubuklar gözlendi.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 50 günlük basit hareketli ortalamadır. Ancak bu seviyenin aşılması ile 2.5 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster