Dogecoin Teknik Analizi: Konsolidasyon Sürüyor!

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde yükseliş yaşamaya devam ediyor. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesiyle özellikle de mem-coinlerin yukarı yönlü sert fiyat hareketleri yaşamasına neden oldu. Dogecoin’de de geçen hafta yukarı yönlü sert fiyat hareketi gözlemlendi. Ancak Dogecoin için bu yükseliş pek sürdürülebilir bir yükseliş olmadı. DOGE bu yükseliş sonrasında yatay konsolide fiyat hareketleri sergiledi. Ancak altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketi beklentisi hala sürmekte.

DOGE Fiyat Analizi

Dogecoin-11.04-1

DOGE yorum analizimize başladığımız sırada 0.26 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için grafikte bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyor. DOGE için bu simetrik üçgenin kırılım durumuna göre kısa vadeli trend yönü belirlenebilir.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde simetrik üçgenin üst çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu trend çizgisinin aşılması ile altcoin için kısa vadeli yükselişler yaşanabilir. Trend çizgisinin kırılımı ile hedef seviye 0.28 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyenin kırılımı ile psikoloji direnç seviyesi olan 0.3 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşanabilir.

Dogecoin için 0.3 dolar psikolojik direnç seviyesi kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu seviyenin aşılması ile yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin yaşanması muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyeden alınacak aşağı yönlü tepki ile altcoinin yeni bir düşüş trendine girmesi muhtemel olacaktır.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye simetrik üçgenin alt çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin aşağı yönlü kırılımı ile ana yükselen trend çizgisi test edilebilir. Ancak bu trend çizgisinin kırılımı ile 0.227 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

Dogecoin Teknik Analizi ve Yorumu

Dogecoin-11.04-2

Dogecoin kısa vadeli teknik analizine göz attığımızda Göreceli Güç Endeksi’nin yarım çizginin altında yatay seyrettiğini görüyoruz. Bu boğaların alım baskısının yetersiz düzeyde olduğunu göstermektedir. RSI’ın tekrardan yarım çizginin üzerine yükselmesiyle birlikte altcoinin fiyatında iyileşmeler görülebilir. Ancak RSI’ın aşağı yönlü seyretmesi ile aşırı satış bölgesine gitmesi altcoin için negatif olacaktır. Böyle bir durumda aşağı yönlü fiyat hareketleri ile kritik destek seviyeleri test edilebilir.

MACD histogramında kırmızı sinyal çubukları gözlemleniyor. Ek olarak histogramda gözlemlenen kısa sinyal çubukları momentum eksikliğini ifade ediyor. Her ne kadar altcoin için momentum negatif olsa da kısa kırmızı sinyal çubukları ayıların satış baskısının güçsüz olduğunu göstermektedir.

Dogecoin için Kısa Vadeli Önemli Destek-Direnç Seviyeleri!

Önemli Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

Kritik Direnç Seviyesi

0.26

0.28

0.30

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster