SHIBA INU Teknik Analizi: Yatay Konsolidasyon Sürüyor!

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasasında yükselişleriyle dikkat çeken mem-coinlerden olan SHIBA INU için yukarı yönlü sert fiyat hareketleri sonrası yatay konsolidasyon gözlemleniyor. SHIB son 1 ayda %1.100’e yakın bir fiyat artışı yaşarken yükselişlerin devam edip etmeyeceği yatırımcılar tarafından merak konusu.

SHIBA INU Fiyat Analizi: Hedef Neresi?

SHIBA-INU-11.03-1

SHIB yazım sırasında 0.000064 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için grafikte iki trend çizgisi göze çarpıyor. İlki yaklaşık 10 günlük yükselen trend çizgisi. Ancak SHIB yazım sırasında bu yükselen trendin altında işlem görüyor. Altcoin bu yükselen trendini 31 ekimde aşağı yönlü kırıp kısa vadeli düşüş trendine girdiğini onaylamıştı. Kırılım sonrası grafikte bir düşen trend oluşumu gözlemleniyordu. Ancak son yukarı yönlü fiyat hareketleri ile altcoin bu düşen trendini kırarak bu iki trend çizgisi arasında fiyat hareketleri sergiliyor.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef kırılan düşen trend çizgisi olabilir. Böyle bir durumda ikinci kez retest yapılmış olacaktır. Yukarı yönlü tepki alınması ise altcoin için pozitif durumun devam ettiğinin göstergesi olabilir. Bu trend çizgisinden yukarı yönlü tepki alınmaması ile 0.000045 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu seviye kritik bir öneme sahiptir. Çünkü altcoinin yaşadığı ilk yukarı yönlü sert fiyat hareketleri bu direnç seviyesi ile sınırlı kaldı. Bu yüzden bu seviyenin desteğe dönüşmesi ile altcoin için hedef yukarı yönlü fiyat hareketleri olacaktır.

SHIBA INU İçin Kısa Vadeli Teknik Yorum

SHIBA-INU-11.03-2

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi seviyesinin hemen altında yatay seyrediyor. Bu da son yükselişlerin ardından boğaların alım baskısını azalttığını göstermektedir. Ek olarak MACD histogramında yarım çizgi seviyelerinde kısa kırmızı sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da kısa vadeli momentumun negatif olduğunu göstermektedir. Ancak sinyal çubukların kısa olması pozitif olarak değerlendirilebilir.

SHIB için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin tekrardan aktif olması durumunda ilk hedef seviye 0.000078 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılması ile kırılan yükselen trend çizgisine bir retest yükselişi gerçekleşebilir. Ancak bu trend çizgisinin aşılması ile birlikte yeni yüksek seviyeler hedeflenebilir.

SHIBA INU İçin Destek-Direnç Seviyeleri Nereler?

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi 

Önemli Direnç Seviyesi

0.000062

0.000045

0.000078

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster