Dogecoin İçin Bu Veriler Olumsuz Görünüyor!

dogecoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dogecoin piyasasının son zamanlarda hareketsiz olduğu kuşkusuz ki pek çok yatırımcısı tarafından fark ediliyor. Geçen hafta mem-coin’in değerinin 0.34 dolara kadar yükseldiği görüldü. Ancak belirtilen seviyeyi uzun süre sürdüremedi. DOGE son 24 saatte %1 artışla 0.32 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Dogecoin İçin Satış Zamanı mı?

Yazım sırasında DOGE adreslerinin %80’inden fazlası kârdaydı. Aşağıdaki grafik, karlı adres sayısındaki artışın her zaman aynı düşüşten sonra geldiğini açıkça tasvir etti. Bu nedenle uzun vadeli yatırımcıların para kazanma eğiliminde oldukları söylenebilir.

doge1

IntoTheBlock’un taraf başına işlem metriği, alıcı-satıcı ticaret farkındaki keskin farkı daha da ortaya koydu. Örneğin, son 6 saat içinde, satış işlemleri satın alma alım satımlarını 60 milyondan fazla DOGE hacmi ile gölgede bıraktı. Önümüzdeki seanslarda satış baskısı daha da yoğunlaşırsa altcoinin fiyatı mevcut fiyat seviyesini uzun süre sürdüremeyecektir.

Balinalar dolaşımdaki toplam arzın %44’ünden fazlasını elinde tutarken, geri kalan %56’sı perakende katılımcılar ve yatırımcılar arasında paylaşılıyor.

Şimdi özellikle, büyük işlem hacmi sadece iki hafta içinde 38,76 milyar DOGE’den sadece 12,84 milyar DOGE’ye düştü. Bilindiği gibi, büyük işlemler genellikle balinalar tarafından gerçekleştirilir. Şu anki aktif olmayan halleri, DOGE’nin fiyatının yukarı yönlü hareketinin kısa zamanda gelemeyeceğinin bir göstergesidir.

doge2

Önümüzdeki Günlerde DOGE’yi Neler Bekliyor?

Bir hafta öncesine kadar, Dogecoin’in geliştirme faaliyeti iyi bir hızda devam ediyordu. Ancak aynı durum şimdi bozulmaya başladı. Nitekim Github’daki açık sorunların sayısı sadece iki gün içinde 227’den 198’e kadar küçüldü. Bu nedenle sorunlar, geliştiricilerin Github’daki çalışmalarını takip etmelerine yardımcı olur. Bu sayıdaki bir düşüş esasen gelişimsel ilerlemenin gevşeme durumunu gösterir.

doge3

Yukarıda belirtilen ölçümlerin çoğunun geçerli durumu oldukça hoş değil. Bu nedenle yatırımcılar önümüzdeki günlerde herhangi bir sert fiyat dalgalanması beklememelidir.

Altcoin yazım sırasında 0.32 dolar seviyelerinden işlem görüyor. DOGE için ilk destek seviyesi 0.3 dolar seviyelerinde bulunuyor. Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk güçlü direnç seviyesi 0.37 dolar seviyesinde bulunuyor.

doge-08.23

DOGE için göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesinden sonra aşağı yönlü bir dalgalanma yaşadı. RSI yazım sırasında 50 seviyelerinde bulunuyor. MACD’de ise kırmızı çubuklar trendin yukarı yönlü dönebileceğini gösterdi.

Genel kripto para piyasası ise yükselişini sürdürüyor. Bitcoin 50.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise 3350 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster