Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini: Düşüş Sonlanıyor mu?

dogecoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son günlerde piyasadaki oynaklık azalmaya devam ediyor. Dogecoin (DOGE) ise fazla bir volaliteye sahip olmadığı için bu durumdan etkilenen kripto para birimlerinden biri oldu. Bu yazımızda sizler için DOGE’nin düşüşe devam edip etmeyeceğini ve destek direnç seviyelerini analiz edeceğiz. İnceleyelim.

Dogecoin Destek ve Direnç Seviyeleri

Dogecoin-02.14-1

Destek ve direnç noktalarını ele aldığımızda, önündeki ilk desteğinin 0.12 dolar olduğu görülüyor. Piyasanın olumlu seyri durumunda 0.21 dolar seviyelerine kadar ulaşılabilir. Olumsuz bir senaryoda da şuan ki ilk desteği kırdıktan sonra daha da aşağı inmesi muhtemel gözüküyor. Yine de her şartta 0.12 dolar seviyelerine bir temas gerçekleşebilir.

Sonraki destek seviyesi sırasıyla: 0.21-0.34-0.44 dolar olarak gözükmektedir. Eğer en alttaki desteğe düşüş gerçekleştirmesi gerekirse yaklaşık yüzde 16’lık bir geri çekilme yaşaması gerekiyor. Mart ayındaki Fed‘in toplantısı bu senaryoları belirleyecek. Direnç seviyeleri olarak da 0.21 dolar seviyeleri majör direnç olarak gözüküyor. Burayı kırması durumunda 0.21 dolar seviyesini zorlayıp kıracaktır.

DOGE’de Düşüş Sonlanıyor mu?

Dogecoin-02.14-2

Uzunca bir süredir düşük volalite ile neredeyse yatay bir pozisyonda işlem gören DOGE, aynı performansını sürdürmeye devam ediyor. Geçen seneden beri neredeyse 5 kat artış kaydetti. Düşük hacme rağmen bu durum, olumlu bir işaret olarak gözükmektedir.

Dogecoin şuan büyük bir simetrik üçgen oluşturuyor. DOGE düşüş trendini test etti ve red yemiş gibi gözüküyor. Dogecoin’in yukarı yönlü fiyat hareketini sürdürebilmesi için 0.16 dolarlık direnç alanını hacimli kırması gerekmektedir.

Tesla CEO’su Elon Musk, uydu internet sağlayıcısı Starlink’in en büyük şaka coin olarak görülen Dogecoin‘i kabul etmeye başlayabileceği yönünde bir sinyal verdi. Buna ek olarak Musk’ın başında bulunduğu SpaceX de Dogecoin ödemelerini etkinleştirebilir. Daha önce ortaya çıkan haberlerden de anlaşıldığı üzere uzay araştırma şirketi, 2022’nin ilk çeyreğinde fırlatılması planlanan DOGE-1 adlı bir ay görevi için DOGE‘yi zaten kabul etmiş durumda.

Öte yandan Tesla’nın ürünlerinin bir kısmı Dogecoin ile satın alınabiliyor. Bu gelişme şaka coinin fiyatını olumlu etkilemiş ve gözle görülür yükseliş yaşanmıştı. Ayrıca Elon Musk’ın yaptığı açıklamaların çoğunlukla DOGE fiyatını yukarı yönlü etkilediği de ifade edilebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster