Fantom (FTM) Kritik Seviyede İşlem Görüyor: Yön Neresi?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası geçen hafta güçlü bir yükseliş trendi içindeydi ve ivmeyi arttırmıştı. Bununla birlikte, Fantom (FTM) 3,36 dolara iğne atıp güçlü bir yükseliş sergilemişti. Şuan ise %46’lık bir düşüş göstererek majör destek olan 1,87 dolar seviyelerinde işlem görmektedir.

FTM İçin Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Fantom -02.14-1

Fantom  analizimize başladığımız sırada 1,87 dolar seviyelerinde işlem görmektedir. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 2,67 dolar güçlü direnç noktası olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde ise 3,37-4,00 dolar direnç bölgesine doğru bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır.  Boğalar bu bölgelere girerse, yükselişler daha hızlı yaşanabilir.

FTM için ayıların satış baskısını arttırması ve marketin öncü kripto birimi olan Bitcoin‘in kritik 40.000 dolar seviyesinin altında gelebilecek olumsuz haberler ile sert düşüşler yaşaması halinde aşağı yönlü sert fiyat hareketlerini görmesi muhtemel olacaktır.

Fantom için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 1.8370 ardından 1.7447 dolar seviyelerini test etmesi ihtimal dahilindedir.

Fantom Fiyatı Dip Seviyede mi?

Fantom-02.14-2

FTM, bölgesel minör destek alanının altına düştü ve şimdilerde bu fiyatlardan işlem görüyor. Anlık bulunduğu fiyat yeniden test edilecek gibi gözüküyor. Ana destek noktası olan 1,74-1,83 dolara kadar bir düşüş şuan ki piyasa ortamına göre muhtemel gözüküyor.

Altcoin tarafında bir önceki dip bölgesinin tekrardan görüldüğünü söylemek mümkün. Eğer satışların devamı gelirse yeni dip vermesi muhtemel gözükmektedir. Bu gibi düşüşlerin yaşanması halinde bu seviyeler FTM’nin dip seviyeleri olarak görmemiz muhtemel olacaktır. Yine de yaşanan düşüş sonrası kısa vadede ya yatay ya da yukarı yönlü hareketi beklenmektedir.

FTM, geçtiğimiz ayların parlayan yıldızı olmuştu. İnanılmaz fiyat artışları yaşadı ve büyük kazançlar sağlamıştı. Sadece fiyat artışıyla kalmayıp toplam kilitli değerde en büyük 2. blok zinciri oldu. Bu ona bir katalizör görevi görüyor. Hem katman-1 olması hem de akıllı sözleşmeleri desteklemesi ilerde yaşanacak fiyat artışlarının sebepleri  olarak görmemiz muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster