DASH Fiyat Tahmini: Trendi Kırabilecek mi?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Uzun zamandır düşen bir trend içerisinde işlem gören DASH, bu sefer tekrardan direnci denedi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1575 dolardan yaklaşık olarak 92,78’lik bir değer kaybı yaşadı. Eski projeler arasında yer alması, bu düşüşün ana sebeplerinden birisi olabilir. Çünkü hızlı ve ucuz bir küresel ödeme ağı projesi ile 2014 yılında piyasaya sürüldü. O zamandan beri buna benzer yüzlerce proje ortaya çıktığı için eski popülaritesini kaybetti. Bugün sizler için DASH’in trendi kırıp kıramayacağını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

DASH Trendi Kırabilecek mi?

DASH-02.17-1

Orta vade denilebilecek bir süre boyunda düşüş trendinde işlem gören DASH, geçtiğimiz birkaç saatte bu trendin direnç seviyesini test etti. Ancak yine ret yedi. Uzun vadede düşüş halinde olduğu ve ATH’dan yüzde 92’lik bir düşüş yaşadığı için, trendi kırabilmesi de çok olası görünmüyor. Bu süreç boyunca piyasa değerinde sürekli kayıplara uğradığı için sıralamalarda iyice geriye düştü.

Trendin üst bölgesinden ret yediği için düşüşe devam etmesi muhtemel görünüyor. Daha kötü olan bir şey söylemek gerekirse, trendin desteği 60 dolar civarında bulunuyor ve bu da neredeyse yüzde 46’lık bir düşüşü temsil ediyor. Böyle bir senaryo elbette yaşanabilir ancak bu kadar kötüsünün yaşanması için ayı sezonunun gelmesi de gerekiyor. Olumlu yönden bakacak olursak, Bollinger bandının üst çizgisinden ret yemesine rağmen orta çizgide destek bulması için hala umut var. Bu çizgi bir destek görevi göreceğinden, 108 dolardan tepki olması muhtemel görünüyor. Tutunamaması durumunda ise 117 dolar bölgesine de inebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

DASH-02.17-2

Destek ve direnç seviyelerinden önce hareketli ortalamadan yola çıkabiliriz. Grafiğimiz 4 saatlik olmasına rağmen hareketli ortalamamız (MA) günlük grafiğe göre düzenlenmiştir. Bu gösterge, bize DASH’in 200 günlük ortalamasını (beyaz çizgi) göstermektedir. Bu ortalamanın 169 dolar seviyesinde olmasından kaynaklı olarak, DASH’in çok güçlü duramadığını söyleyebiliriz. Bu seviyenin yüzde 34 altında işlem görmesi demek, oraya tekrar ulaşabilmesi için yüzde 51’lik bir yükseliş gerçekleştirmesi gerektiği anlamına geliyor.

Önce direnç noktasından bahsetmemiz gerekirse, 119,5 dolar seviyesi bu işlevi yerine getiriyor. Önceki direnç bölgesiyle aynı nokta olduğu için son yükselişinde buradan ret yemiş. Bunun ardından 133 dolar ve 157 dolar dirençleri geliyor. Bu 157 dolar direnci oldukça güçlü görünüyor. Bu seviyeyi kırabilirse, önünde MA200 ve 186 dolar direnci bulunduğu için ilerleyen zamanlarda çok fazla zorlanacaktır. Destek olarak ise 98 dolar ve 80 dolar seviyeleri görev yapmaktadır. Bu bölgeler arasında geniş bir aralık olduğu için konsolide olmaya devam edebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster