Injective (INJ) Fiyat Tahmini: Düzeltme Devam Edecek mi?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz günlerde yüzde 100’ün üzerinde kazanç sağlayan Injective (INJ), neredeyse bu kazançları silme yolunda ilerliyor. Diğer blok zincirleri ile arasında bir bağ kurarak zincirler arası DeFi protokolünü çalıştırır. Bu da tek bir blok zincirine bağlı kalmadan kendisi üzerinde diğer zincirlerin varlıkları ile işlem yapılmasını sağlar. Her ne kadar bu kadar kullanışlı olduğunu iddia etse de platformun yerel varlığı olan INJ, 291 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Bu da onun, piyasa değerine göre olan sıralamada 178. sırayı almasına neden oluyor.

INJ İçin Düzeltme Devam Edecek mi?

INJ-02.17-1

Neredeyse 6 aylık bir süreçte mor alanda gösterildiği gibi konsolide oldu. Ayrıca neredeyse bir yıldır da düşen bir trendde işlem görüyor. Her ne kadar 12 saat içerisinde yüzde 100’den fazla bir artış yaşasa da, bu uzun vadeli trendinin direnç noktasına ulaşamadı. Ayrıca bu yükselişten sonra yaklaşık yüzde 40,7’lik bir düşüş kaydettiği için bu yükselişten elde edilen karın büyük bir çoğunluğunu sildi.

Düşüşün devam edip etmeme konusuna gelince, sarı çizgiler ile belirtilmiş seviyeler bir destek görevi görüyor. Sarı çizgili olan 4,8 dolar seviyesine kadar inmesi demek, yükselişine başladığı yere dönmesi anlamına geliyor. Önünde başka bir destek bulunmadığı için bu seviyeye kadar düşüş yaşayabilir. Bu destek bölgesi güçlü görünüyor ama düşüşün devam etmesi durumunda 3,75 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

INJ-02.17-2

Destek ve direnç seviyelerine Fibonacci göstergesi ile baktığımızda, az önce bahsettiğimiz gibi 3,75 dolar seviyesi bir dip olarak kabul edilebilir. Ancak 8,3 dolar bölgesi bir direnç olarak görev yapıyor. Zaten yükseldiği dönemde bu alanın üzerine iğne attıktan sonra düşüş yaşadı. Bir bölgede destek bulduktan sonra tekrardan bu seviyeleri deneyecektir. Ardından 11,9 dolar seviyesi de bir direnç bölgesi ama çok güçlü görünmüyor. Asıl güçlü direnç bölgesini 14,5 dolar olarak kabul edebiliriz. Yaşadığı düzeltme sonrası bu seviyeye kadar yükselişine devam etmesi muhtemel görünüyor.

Bollinger bandı göstergesine baktığımızda, yükseliş zamanında üst çizgiyi kırdığını ancak şu anda tekrardan Bollinger alanına girdiğini görüyoruz. Orta bant bir destek görevi gördüğünden, 5,19 dolar seviyesine kadar geri çekilme yaşayabilir. Ancak ayılar galip gelirse, alt banda kadar da geri çekilme durumu gözlemlenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster