DAO Maker (DAO) İçin Yeni Yükselişler Başlıyor mu?

analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum üzerine kurulu DAO Maker ekosisteminin yönetim belirteci olan DAO Maker Token,  merkeziyetsizlik kavramı anılınca akla ilk gelen tokenlerden birisi oldu. Piyasaya çıktığı ilk dönemlerden itibaren yaşanan aksiliklere rağmen istikrarlı bir fiyat performansı çizen DAO, son günlerde piyasadan negatif ayrışarak önemli bir yükseliş hareketi gerçekleştiremedi. Bazı yatırımcılar bu geri kalmışlığı DAO adına alım fırsatı olarak değerlendirirken bazı yatırımcıların aklı halen karışık.

DAO Maker İçin Kısa Vadeli Hedef Seviyeler Nereler?

DAO-02-08-1

Geçtiğimiz günlerde kırmızı alçalan trendin kırılımıyla hızlanan yükseliş hareketi pek uzun sürmedi. Şu günlerde kırmızı yükselen trendin altında seyreden fiyat, öte yandan OBO formasyonu da çizmiş durumda. Olumsuz havanın 35 saatlik WMA ile de desteklendiğini söyleyebiliriz. İlk olarak OBO hedefini ele alırsak, formasyon hedefi aşağıda 2 dolar bölgesi olarak göze çarpıyor. Bu bölgelerden 2 doların hedeflenmesi bizlere ikili dip formasyonu da sunabilir. Bu senaryonun ardından ise daha sağlıklı bir yükseliş hareketiyle karşılaşabiliriz. Bu tip bir senaryonun gerçekleşme ihtimalini değerlendirirken öncelikle 2.25-2.30 dolar destek bölgesindeki fiyat performansı incelenmeli. Eğer bu bölge kırılırsa 2 dolara kadar satışlar hızlanabilir. 2 dolar bölgesinin ise kısa vadede güçlü bir destek olduğunu ve olumsuz haber akışıyla desteklenmediği sürece kırılma ihtimalinin zayıf olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Genel itibariyle OBO formasyonları destek bölgesine yakın durumlarda çoğu kez sağlıklı sonuç vermez. Piyasanın genelinde olumlu havanın etkin olduğu şu dönemlerde fiyat yükseliş beklentisi daha ağır basıyor. Altcoin için 2.50 dolar seviyesinin yukarı yönlü aşılması kısa zaman içerisinde sırasıyla 2.80 ve 3 dolar seviyelerini gündeme taşıyabilir.

DAO İçin Yükselişler Başlıyor mu?

DAO-02-08-2

Son yaşanan düşüşlerde 2 dolar desteğinin üzerinde tutunmayı başaran DAO, buna rağmen bu noktadan henüz uzaklaşabilmiş değil. Son tepe noktasından düşüş yönüne doğru çekilen Fib geri çekilme göstergesi, bize olası direnç noktalarının takibi açısından ipucu veriyor. İlk olarak F236 bölgesinden ret alan fiyat bir süre kırmızı kanal içerisinde yatay bant hareketi yapabilir.

Yukarı yönlü hareketin devamlılığında ise yükselen beyaz trend çizgisi 4 dolar seviyeleri hedeflenebilir. RSI’ın zayıflığı da bu ihtimali destekler nitelikte. Bu bölgelerin aşılması alımları hızlandırıp 6.50 ve 8.85 dolar seviyelerini gündemimize taşıyabilir. Aksi durumda ise major destek 2 dolar bölgesinin kırılması bizleri hızlıca 1.25 seviyesine götürebilir. Fakat olumlu havanın baskın olduğu bu dönemlerde düşüşün ardından gelecek tepki hareketi daha ağırlıkla muhtemel görünüyor. Fiyat takibi yaparken aynı zamanda piyasanın genelini ilgilendiren haber akışlarını da takip etmekte fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram