The Sandbox (SAND) Fiyat Analizi: Yükseliş Başlıyor mu?

the-sandbox-coinotag

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

The Sandbox kullanıcıların oyun içi varlıkların satılabilmesi ve kullanıcılarının kontrolü altında olan merkeziyetsiz bir sanal dünyadır. The Sandbox blokzincir tabanlı bir sanal dünyadır. Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilmiştir ve ERC-20 yardımcı program tokenıdır.

The Sandbox oyuncuları tarafından oyun içinde inşa edilen varlıklar, Ethereum Blokzinciri üzerindedir. Bu varlıklar The Sandbox (SAND) tokeni paraya dönüştürebilir. Oyun kullanıcıları NFT’ler yaratabilir ve bu NFT’leri oyun içi pazara yükleyebilirler. Fakat isterler ise bu NFT’leri Game Maker ile oyunlara dahil edebilirler. Kullanıcılar bu platformda zaman geçirerek para kazanabilirler.

The Sandbox Alçalan Trendi Kırdı mı?

The Sandbox 02.08 01

The Sandbox, Bitcoin tarafından gelen pozitif yönde hareketler ile yeniden artış göstermeye başladı. Bu artış kripto para yatırımcılarının dikkatlerinden kaçmadı. Son günlerde hacim olarak da artış gösterdiğini görüyoruz. SAND, Metaverse coinlerinin en sevilen ve en çok yatırım yapılan coini statüsüne yerleşmesine az bir zaman kaldığını öngörüyoruz. Çünkü bir çok yatırımcının mutlaka cüzdanında bulundurduğu altcoinler arasında bulunuyor. 

Sandbox Kasım 2021 tarihinde, kendi tarihi zirvesini yaşadı. Fakat Aralık sonu ile Ocak ayında Bitcoin tarafından gelen negatif yönde olan hareketler kripto para piyasasını çok büyük oranlarda negatif yönde etkiledi. Bu dönemde Sandbox 2.8 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşadı. Fakat şubat ayının başından itibaren piyasadaki pozitif yönlü hareketler, SAND’ın 4.6 dolar seviyesine kadar bir yükseliş yaşamasını sağladı. Fakat bu yükseliş pek uzun sürmedi. 

Orta vadeli günlük grafikte The Sandbox’un uzun zamandır düşen trend içinde olduğunu görüyoruz. Fakat son günlerde Bitcoin tarafında oluşan olumlu hava, Sandboxu da etkilemiş bulunuyor. The Sandbox bu olumlu havanın piyasaya hakim olması ile düşen trende dokunup geri çekilmeye başladı. Fakat bazı dirençlere takılıp tekrar eski değerlerine geldi.  Son olarak Bitcoin’in 45.500 dolar seviyelerine gelmesi ile SAND fiyatı düşen trende daha güçlü dokunuşlar yaptı ve küçük bir kırılım gerçekleştirdi. Bu kırılım SAND tarafında güçlü yükseliş sinyallerini beraberinde getirdi.

SAND İçin Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Bitcoin’in tekrar 45.000 dolar seviyelerine yükseldiğini görüyoruz. Fakat henüz SAND tarafında hala istenilen yükselişleri göremedik. Şubat ayı itibari ile gördüğümüz en yüksek değer 4.8 dolar seviyeleri idi. Fakat önümüzdeki süreçte alçalan trendin kırılması ve yeniden yükselişe geçilmesi muhtemel olacaktır.

SAND için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 4.6-4.7 dolar seviyeleri olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde ise 5.3 dolar seviyelerine kadar bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır. Ayıların satış baskısını artırması ile yaşanacak olan aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ise ilk destek seviyesi 4.2-4.3 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin altında istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması halinde ise 3.85 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşanabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster