Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin ve Kripto Paraları Etkileyecek Bu Haftaki Gelişmeler!

  Bitcoin ve Kripto Paraları Etkileyecek Bu Haftaki Gelişmeler!

  -

  Son dönemlerde önemli konu başlıklarından olan istihdam verilerinin ve merkez bankaları faiz kararlarının piyasalar üzerinde yarattığı baskı sürüyor. Kripto piyasasının da yaşanan makro ekonomik gelişmelerden oldukça etkilendiğini ve 3 aylık bir satış dalgası yaşadığını görmüştük. Bitcoin liderliğinde kripto para birimlerinin genelinde yaşanan, kasım ayının sonlarından itibaren gelen düşüş trendinin geçtiğimiz günlerde yukarı yönlü kırılmasının önümüzdeki dönemlere ilişkin ne anlam ifade ettiği yatırımcılar için merak konusu oldu.

  Geçtiğimiz Haftaya İlişkin Gelişmeler!

  Bitcoin 02.07 01

  Oldukça hareketli bir haftayı geride bıraktığımız günlerde olumsuz haber akışı ve tarım dışı istihdam verilerine karşın Fed ekonomistlerinin güvercin açıklamaları piyasaları pozitif etkilese de, bu açıklamaların üstüne perşembe günü Avrupa ve İngiltere Merkez Bankası yetkililerinin açıklamaları bu durumu tersine çevirmişti. Avrupa Merkez Bankası para politikasında değişiklik yapmazken Başkan Lagarde, konuşmasının satır arasında enflasyonun tahminlerinden daha hızlı ısındığını belirtti. Açıklamalar öncesinde ECB’nin bu yıl faiz artırımı konusunda harekete geçebileceği beklentisi vardı. Açıklamalardan sonra bu ihtimal daha da ağırlık kazanmış gibi görünüyor. İngiltere Merkez Bankası (BoE) ise yeni bir faiz artışıyla şahin duruşunu korudu.

  7-13 Şubat Haftasına İlişkin Gelişmelerin Analizi!

  Bitcoin 02.07 02

  Geride bıraktığımız hafta büyük merkez bankalarının şahin duruşlarıyla birlikte risk iştahında önemli ölçüde düşüş gerçekleşti. Bunun yanında kripto para piyasasının diğer gelişen ülke piyasalarından pozitif ayrıştığını gözlemledik. Bu durum yatırımcıların enflasyon ve artan Rusya-Ukrayna krizi gibi jeopolitik risklerden korunma aracı olarak kripto piyasasını tercih ettiği izlenimi veriyor. Ekonomistler önümüzde kaçınılmaz olarak görünen faiz artırımı kararlarının akabinde ise aynı manzaranın yaşanabileceğini söylüyor. Azalan risk iştahı, artan jeopolitik riskler ve enflasyon tehlikesine rağmen yatırımcıların kripto piyasasını tercih etmesi kripto paralar için umut vadediyor.

  7-13 şubat haftası ekonomik takvimdeki önemli başlıkların; pazartesi 18.45’te ECB Başkanı Lagarde’ın konuşması ve cuma 00.05’te BoE Başkanı Bailey’in rapor sunumunun olması, ekonomik analiz ve enflasyon öngörüsünü ifade edeceğinden piyasalarda hareketliliğe sebep olabilir. Ekonomistler, 3 aydır süregelen aşağı bir yönlü bir trendin kırılımını geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren Bitcoin ve akabinde altcoinlerin bu haftaki performansının şubat ayının geri kalanı için belirleyici olacağı görüşünde.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler