Diğer

  Bitcoin ve Kripto Paraları Etkileyecek Bu Haftaki Gelişmeler!

  Son dönemlerde önemli konu başlıklarından olan istihdam verilerinin ve merkez bankaları faiz kararlarının piyasalar üzerinde yarattığı baskı sürüyor. Kripto piyasasının da yaşanan makro ekonomik gelişmelerden oldukça etkilendiğini ve 3 aylık bir satış dalgası yaşadığını görmüştük. Bitcoin liderliğinde kripto para birimlerinin genelinde yaşanan, kasım ayının sonlarından itibaren gelen düşüş trendinin geçtiğimiz günlerde yukarı yönlü kırılmasının önümüzdeki dönemlere ilişkin ne anlam ifade ettiği yatırımcılar için merak konusu oldu.

  Geçtiğimiz Haftaya İlişkin Gelişmeler!

  Oldukça hareketli bir haftayı geride bıraktığımız günlerde olumsuz haber akışı ve tarım dışı istihdam verilerine karşın Fed ekonomistlerinin güvercin açıklamaları piyasaları pozitif etkilese de, bu açıklamaların üstüne perşembe günü Avrupa ve İngiltere Merkez Bankası yetkililerinin açıklamaları bu durumu tersine çevirmişti. Avrupa Merkez Bankası para politikasında değişiklik yapmazken Başkan Lagarde, konuşmasının satır arasında enflasyonun tahminlerinden daha hızlı ısındığını belirtti. Açıklamalar öncesinde ECB’nin bu yıl faiz artırımı konusunda harekete geçebileceği beklentisi vardı. Açıklamalardan sonra bu ihtimal daha da ağırlık kazanmış gibi görünüyor. İngiltere Merkez Bankası (BoE) ise yeni bir faiz artışıyla şahin duruşunu korudu.

  7-13 Şubat Haftasına İlişkin Gelişmelerin Analizi!

  Geride bıraktığımız hafta büyük merkez bankalarının şahin duruşlarıyla birlikte risk iştahında önemli ölçüde düşüş gerçekleşti. Bunun yanında kripto para piyasasının diğer gelişen ülke piyasalarından pozitif ayrıştığını gözlemledik. Bu durum yatırımcıların enflasyon ve artan Rusya-Ukrayna krizi gibi jeopolitik risklerden korunma aracı olarak kripto piyasasını tercih ettiği izlenimi veriyor. Ekonomistler önümüzde kaçınılmaz olarak görünen faiz artırımı kararlarının akabinde ise aynı manzaranın yaşanabileceğini söylüyor. Azalan risk iştahı, artan jeopolitik riskler ve enflasyon tehlikesine rağmen yatırımcıların kripto piyasasını tercih etmesi kripto paralar için umut vadediyor.

  7-13 şubat haftası ekonomik takvimdeki önemli başlıkların; pazartesi 18.45’te ECB Başkanı Lagarde’ın konuşması ve cuma 00.05’te BoE Başkanı Bailey’in rapor sunumunun olması, ekonomik analiz ve enflasyon öngörüsünü ifade edeceğinden piyasalarda hareketliliğe sebep olabilir. Ekonomistler, 3 aydır süregelen aşağı bir yönlü bir trendin kırılımını geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren Bitcoin ve akabinde altcoinlerin bu haftaki performansının şubat ayının geri kalanı için belirleyici olacağı görüşünde.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Balinalar Bitcoin (BTC) ve XRP Biriktiriyor, Santiment Olası Yükselişi Öngörüyor.

  Santiment, en büyük kripto paralar arasında yükseliş eğilimi geliştiğini tespit etti. XRP balinaları altcoin için...

  P2P.org Ethereum (ETH) Stake Ödüllerini Yatırımcılar İçin Artırıyor.

  P2P.org, blockchain doğrulama ve saklama hizmeti sunmayan staking araçları sağlayıcısı, Ethereum staking ödüllerini artırmayı amaçlayan önemli bir gelişmeyi...