Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriFantom (FTM) Fiyat Analizi: Konsolide Alanından Çıkacak mı?

  Fantom (FTM) Fiyat Analizi: Konsolide Alanından Çıkacak mı?

  -

  FTM, geçtiğimiz ayların parlayan yıldızı oldu. İnanılmaz fiyat artışları yaşadı ve büyük kazançlar sağladı. Sadece fiyat artışıyla kalmayıp toplam kilitli değerde en büyük 2. blok zinciri oldu. Ekim ayının sonunda ATH yapmıştı ve diğer altcoinlerden farklı olarak bir düşüş trendine girmedi. Zirve seviyesi olan 3,48 dolardan sadece yüzde 32,66 kayıp yaşadı. Bunlara ek olarak toplam kilitli değerde (TVL) yeni rekorlar kırması da fiyatının artmasında büyük rol oynadı.

  Fantom (FTM) Yükselen Trendini Koruyabilecek mi?

  FTM-02.07-1

  Piyasadaki genel düşüşten en az zararla çıkan altcoinlerden birisi FTM oldu. 4 saatlik grafikte görünen yükselen trendin içinde işlem görmeye devam ediyor. Geçen sene Temmuz ayında 0,15 dolar seviyelerine düşen FTM, şu anda 2,32 dolardan işlem görüyor. Aralıkta gerçekleşen düşüşte yükselen trendin alt çizgisinden tepki aldı ve bunu 3 kere yaptı. Bu ayın başında ise tekrardan aynı çizgiden tepki alarak yaklaşık yüzde 25 yükseldi.

  Grafikte görünen kadarıyla FTM, yükseliş trendini korumuş durumda. Piyasada tekrardan büyük bir düşüş olmadığı sürece bu alanı koruyacaktır. Olumlu bir senaryoda trendin üst çizgisinde kadar ulaşması mümkün. Bu senaryo gerçekleşirse, FTM fiyatı yeni bir rekor kırmış olacak. Yaklaşık olarak yüzde 60 yükselmesi olası bir durum olarak göze çarpıyor.

  FTM İçin Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

  FTM-02.07-2

  Görüldüğü üzere 21 Ocak’tan bu yana hala mor alan içerisinde konsolide olmaya devam ediyor. Mor çerçevenin alt kısmı ve üst kısmı Fibonacci seviyeleri. Eğer ki bu alandan çıkarsa ve 2,44 dolar seviyesini kırdığını doğrularsa 3,02 dolar seviyesine kadarki dirençlerini kolaylıkla kıracaktır. Önümüzdeki bu iki direnç çok güçlü görünmüyor. Eğer piyasadaki olumlu hava devam ederse, konsolide alanından çıkmaması için bir sebep yok.

  Genel anlamda direnç ve destek seviyelerinden bahsedecek olursak 1,87 dolar seviyesi majör destek konumunda. Ek olarak 2,19 seviyesi olan 0,786 Fib seviyesi de bir destek görevi görüyor. Şu anda önümüzde 2,44 dolar seviyesi bizim için direnç görevi görmekte. Bu alanın aşılması durumunda 2,62 ve 2,80 dolardaki dirençler önümüze çıkacak.

  Yukarıda bahsettiğimiz gibi Fantom, toplam kilitli değer (TVL) açısından ikinci en büyük blok zinciri oldu. Bu ona bir katalizör görevi görüyor. Hem katman-1 olması hem de akıllı sözleşmeleri desteklemesi onun için çok büyük bir avantaj.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Basri Caneri
  Basri Caneri
  Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler