Curve DAO Token (CRV) Fiyat Analizi: Dip Yapıldı mı?

analiz-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz aylarda oldukça popüler hale gelen Curve DAO Token (CRV), aynı popülariteyi sürdüremedi. Yükselen kama formasyonundan dolayı aşağı yönlü kırılım gerçekleştirdi. Bu düşüşün devam edip etmeyeceği veya yeni rekorlar kırıp kıramayacağı merak konusu oldu. Peki CRV, bu düşüş eğilimini mi sürdürecek? Tekrardan yeni zirvelere mi ulaşacak? İnceleyelim.

CRV İçin Dip Seviye Yapıldı mı?

CRV-02.11-1

Günlük grafiğimizde, CRV’nin yükselen kama formasyonun gereği olan düşüş senaryosunun gerçekleştiğini görüyoruz. Bu yılın başından beri düşüş kaydettiği de görülüyor. Ancak bu düşüş formasyonundan çıktığına göre yeni bir formasyon oluşturabileceğini düşünüyoruz. Bir nevi eski yükselen kama formasyonu son bulmuş ve kendine yeni bir yol çizmek için harekete geçmiş gibi görünüyor.

RSI bölgesine baktığımızda, 42 civarında seyrettiği için aşırı alım bölgesinde olmadığını görüyoruz. Bu da alıcıların baskı oluşturabileceği rahat bir alan anlamına geliyor. Bollinger bandını da takibimize aldığımızda, CRV’nin üst banttan ret yediğini ve düşüşe geçtiğini görüyoruz. Bollinger orta bandı genelde basit bir destek görevi görür. Şu anda o bölgeye yaklaşıyor ve buradan tepki alması oldukça muhtemel. Olumsuz bir senaryo düşünürsek, majör destek görevi gören alt banda iğne atabilir. Bu da 2,71 dolar seviyesini masaya getirecektir. Bugün piyasa tekrar toparlanır ve yükselişe devam ederse, 3,65 dolar seviyesinin kolaylıkla gelmesi söz konusu görünüyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

CRV-02.11-2

Destek ve direnç söz konusu olduğunda baktığımız Fibonacci göstergesi, bizlere 1,20 dolar civarında bir majör destek olduğunu gösteriyor. Son haftalarda gerçekleşen büyük düşüşte 2,34 desteğine iğne atıldığını görüyoruz. Şu an itibariyle, 3,52 dolardaki direnci kıramadığı için 2,87 dolardaki desteğe kadar gerileme yaşayabilir. Bulunduğu bölgeden aşağı doğru destek bölgelerinden bahsedersek, 2,87 dolar – 2,34 dolar ve 1,83 dolar seviyeleri destek olarak işlev görmektedir. Dünkü yaşanan olumsuz bir havayı tekrardan olumluya çevirirse, 3,52 dolar seviyesini kırdıktan sonra 4,70 doları hedefleyecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster