Chainlink Momentum Ararken Yatırımcılar 40 Doları Hedefliyor!

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Chainlink fiyatı boğa ivmesini korumakta zorlanıyor. Ancak türev veriler uzun vadede 40 dolara giden net bir yol gösteriyor.

Chainlink’in Benimsenmesini Destekleyen Büyük Kurumlar Var

Chainlink lider oracle sağlayıcısıdır. Proje 2021 yılında 281’den fazla kripto projesine dahil olmuştur. Bunlardan bazıları Huobi’nin ECO Zinciri, Hedera Yönetim Konseyi ve Alchemix gibi önemli projelerdir.

Ekim 2020’de başlatılan Chainlink’in doğrulanabilir rastgelelik işlevi (VRF) merkezi olmayan uygulamalar arasında ün kazanmıştır. VRF, ödüllerin doğrulanabilir bir şekilde düzenlenmesini sağlamak için otomatik bir rastgelelik kaynağı sağlar.

Chainlink, merkezi olmayan finans uygulamalarına, sosyal ağlara, NFT platformlarına ve birlikte çalışabilirlik projelerine hizmet veren akıllı sözleşmeler ile zincir dışı veri ve hizmetler arasında güvenli bir bağlantı sunar.

Chainlink’in başlıca farkları arasında düğüm operatörleri var. İsviçre merkezli bir telekomünikasyon şirketi olan Swisscom, 5 Ağustos’ta bir pilot program için projeyi seçti. Şirketin %51’i İsviçre hükümetine aittir. Telekom operatörünün şu anda 19.000’den fazla çalışanı ve 6 milyon abonesi vardır.

10 Ağustos’ta, Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir borsa (DEX) ve likidite sağlayıcısı olan Bancor, yaklaşan sürümünün Chainlink Keepers’ı akıllı sözleşmeler için harici tetikleyiciler olarak çalışacak şekilde entegre edeceğini açıkladı. Bu araç likidite sağlayıcıları için staking deneyimini basitleştirir ve gelişmiş ticaret özelliklerini otomatikleştirir.

Bancor, akıllı sözleşmelerinde kilitli olan 1,5 milyar dolardan fazla çeşitli kripto para birimini elinde tutuyor. Bu, Chainlink’in oracle çözümlerinin dApps endüstrisi için nasıl kritik bir omurga oluşturduğunu gösteriyor.

Chainlink2-08.26

Chainlink İçin Türev Verileri Pozitif

LINK çoğu yatırımcının favorisidir. Ancak 16 ağustostaki 30.50 dolarlık zirveden %12 geri çektikten sonra, yatırımcıların boğa trendinin sona erip ermediğini sorgulamak için nedenleri vardır. Neyse ki, boğa yatırımcıları için türev verileri LINK’in 40 dolar veya daha yükseğe çıkabileceği sinyallerini veriyor.

Yatırımcıların Ağustos ortasındaki 30.5 dolardan bu yana %14 fiyat düzeltmesiyle nasıl tepki verdiklerini değerlendirmek için LINK’in türev verilerine bir göz atalım.

Chainlink1-08.26
LINK vadelileri toplam açık faizi

260 milyon dolar seviyesinde duran LINK vadelilerinin açık faizi; Ethereum, Cardano ve XRP tarafından tutulan 1 milyar dolardan fazla bir miktar ile karşılaştırıldığında küçük görünebilir. Sayı, günlük ortalama 560 milyon dolarlık spot değişim hacmi göz önüne alındığında geçerlidir. Ancak bu aynı zamanda Nomics’in şeffaf hacmine göre büyük piyasa değeri olan altcoinlerin %65 altındadır.

Ters takaslar olarak da bilinen kalıcı sözleşmeler genellikle her sekiz saatte bir belirlenmiş ücrete sahiptir. Bu ücret, değişim riski dengesizlikleri olmamasına neden olan bir ücrettir. Pozitif fonlama oranı, alıcıların daha fazla kaldıraç talep eden kişiler olduğunu gösterir.

Bununla birlikte, satıcılar ek kaldıraç gerektirdiğinde tam tersi bir durum ortaya çıkar. Bu da fonlama oranının negatife dönmesine neden olur.

Chainlink-08.26
Chainlink kalıcı vadeli işlem 8 saatlik fonlama oranı

Yukarıda gösterildiği gibi, 8 saatlik ücret 20 ağustos ile 24 ağustos arasında %0.07 ortalamaya ulaştı. Bu da ayda %6.2’ye eşdeğer geliyor. LINK fiyatı 27 doların altına düşerken long ve short pozisyon açan yatırımcılar tarafından kullanılan kaldıraç arasında iyi dengelenmiş bir durumun sinyalini verirken bu anlık artış hızla ele geçirildi.

Bazı analistler bu verileri nötrden ayıya olarak yorumlayabilir. Ancak yüksek vadeli açık faiz ve nötr kaldıraç durumunun olmaması sağlıklı bir göstergedir. Bu, LINK’in 20 temmuzdaki 13.40 dolarlık dip seviyesinden bu yana %94 toparlandığı göz önüne alındığında özellikle doğrudur.

Sonuç olarak, türev piyasaları sağlıklı toparlanma sinyali ve 40 doların üzerindeki boğa ivmesini devam ettiriyor. Ancak Bitcoin‘in fiyat hareketleri bunda belirleyici bir faktör olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster