Altcoin Fiyat Analizi: BCH, ATOM, IOTA

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasasında Bitcoin’in fiyat hareketleriyle birlikte geri çekilmeler yaşandı. BCH 623 dolar destek seviyesinin altına düşerken ATOM %8düştü ve 18 dolar destek seviyesine yakın işlem gördü. Son olarak IOTA, istikrarlı bir düşüş trendinin ardından destek seviyesinin altına düştü.

BCH/USDT Fiyat Analizi

BCH son 24 saatte %5 değer kaybetti ve 620 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak altcoin 623 dolar destek seviyesinin altında işlem görüyor. Sürekli bir düşüş trendi, BCH’nin 579 dolar desteğine düşeceği anlamına gelir. Teknikler kripto para için olumsuz sinyaller verdi.

BCH-Altcoin-

Muhteşem Osilatör, BCH’nin bir düşüş trendinde olduğunu belirten kırmızı sinyal çubuklarını gösterdi. Göreceli Güç Endeksi 48 saat önce yarım çizginin altına düştü ve o zamandan beri aynı kaldı. Diğer iki göstergeye uygun olarak, MACD de ise kırmızı histogramlar gözlendi.

Piyasada alım baskısının güçlenmesi durumunda, BCH 672 doları aşmaya çalışacaktır. Ancak böyle bir durumda altcoin ağustos ayında ikinci kez 705 dolar destek seviyesini test edecektir.

COSMOS/USDT Fiyat Analizi

Cosmos 24 saat içinde %7 kayıpla 18.6 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için düşüş devam ederse 18 dolar seviyelerindeki deste kırılablir. Böyle bir durum düşüşü derinleştirebilir. ATOM fiyat eylemini tersine çevirmezse, bir sonraki destek seviyesi 13.8 dolar seviyesinde bulunuyor. Göstergeler kripto varlık için ayı sinyalleri yaktı.

cosmos

Göreceli Güç Endeksi ayı bölgesi içinde, yarım çizginin altında olduğu için alım baskısı düşük kaldı. Ek olarak Chaikin Para Akışı da sermaye girişleri düştüğünden beri orta çizginin altına düştü. MACD histogramında ise son birkaç gündür kırmızı çubuklar gözleniyor.

Altcoin için yukarı yönlü hareketlerde ilk direnç seviyesi 21.5 dolarda bulunuyor. Ek olarak bu direncin kırılımı ile hedef 23.3 dolar seviyeleri olacaktır.

IOTA/USDT Altcoin Fiyat Analizi

IOTA son 24 saat içinde %6.5 düştü ve yazım sırasında 1.01 dolardan işlem görüyor. Altcoin için ilk destek seviyesi 0.96 dolarda bulunuyor. IOTA, daha geniş piyasa hareketlerinin ardından düşüş trendi belirtileri gösterdi.

iota

MACD ayı geçişine tanık oldu ve kırmızı histogramlar gösterdi. Göreceli Güç Endeksi’nin son 48 saatte yarı çizgide kalmasıyla alım baskısı toparlanmaya çalıştı. Bollinger Bantları açıldı ve piyasa volatilitesinin önümüzdeki birkaç işlem seansında yükselişte olabileceğini belirtti.

IOTA’nın yukarı yönlü hareketlerinde ilk direnç seviyesi 1.11 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu direnç seviyesinin aşılması halinde hedef 1.21 dolar olacaktır.

Ek olarak genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ettiğinden yatırımcıların Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster