Celsius (CEL) Yükseliş Eğilimini Koruyabilecek mi?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son dönemlerin popüler coinlerinden olan ve piyasa değeri sıralamasında il 100’de yer alan CEL, yüksek hacmin de getirisiyle sağlıklı teknik oluşumlar gösteriyor. Bundan sebeple bu teknik analizimizde CEL coini ele alarak kısa ve orta vadede nasıl bir performans ortaya koyabileceğini inceleyeceğiz.

CEL Kısa Vadede Yükseliş Trendini Koruyabilecek mi?

CEL-02-15-1

2 saatlik grafiğe baktığımızda fiyatın, ocak ayının sonlarından itibaren süregelen bir yükselen trend kanalı içerisinde seyir aldığını görüyoruz. Son saatlerde bu kanal yanında tolerans hattı olarak değerlendirilen sarı hat bölgesine kadar gevşeyen fiyat, şimdilik bu hattın üzerinde tutunmayı sürdürüyor. Yükseliş hareketi söz konusu olduğunda CEL, 3.27 dolar direnç bölgesinin aşılmasıyla yeniden kanal içerisine girmeyi isteyebilir. Bu senaryonun devamında ise yeşil hatlarla belirtilmiş 3.50 ve 3.80 dolar direnç bölgelerinin aşılıp aşılmayacağı izlenebilir.

Aksi yönde ise, sırasıyla 3, 2.7, 2.4 ve 2 dolar seviyeleri destek bölgeleri olarak öne çıkabilir. Kısa vadede ise 2 dolar majör destek bölgesinin altında kalıcı fiyat hareketlerinin görülmesinin çok zayıf bir ihtimal olduğunu belirtmekte fayda var.

Celcius Orta Vadede Düşen Trendi Kırabilecek mi?

CEL-02-15-2-

Günlük grafiğe baktığımızda ise fiyatın, geçen yılın haziran aylarından bu yana süre gelen bir düşüş kanalı içerisinde hareket ettiğini görüyoruz. Bu düşüş kanalına baktığımızda 3.2 dolar bölgesinde fiyatlanan CEL’in  3 dolar destek seviyesinin hemen üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu destek üzerinde fiyatın, bir sonraki kanal direnç bölgesi 3.60 dolar bölgesini hedeflemesi mümkün görünüyor. Yükseliş hareketlerinin devamı ve düşüş trendinin yukarı yönlü kırılımında ise sırasıyla 4.60, 6, 7 ve 8 dolar seviyeleri direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Önceki analizlerimizde kanal oluşumlarının 4. direnç veya destek temasında kırılıma uğrama ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmiştik. Fakat burada bu ihtimalin gerçekleşmediğini görüyoruz. Öncelikle teknik analiz konusunun en önemli varsayımlarından birini belirtmekte fayda var ki her trend mutlaka bir gün son bulur. Bundan yola çıkarak, trendin kırılıma uğramadığı 4. denemeden sonra bu sona biraz daha yaklaştığını söyleyebiliriz. Tabi bu kırılımın iki yönlü de olabileceğini hesaba katmakta fayda var.

Aksi yönde ise orta vadede 3 dolar desteğini kırılmasıyla satışlar sarı hatla belirtilen kanal içi destek bölgesine kadar hızlanabilir. Bu bölgenin de aşağı yönlü kırılması satışların orta vadede 2 dolar seviyelerine kadar sürmesini tetikleyebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster