Cardano (ADA) Güçlü Destek Seviyesinin Üzerinde İşlem Görüyor!

Cardano-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde kısa vadeli olarak yukarı ve aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergiliyor. Bitcoin’in 45.500 dolar seviyelerinden 41.800 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşamasının ardından Cardano’nun ADA’sı da güçlü 1 dolar destek seviyesine kadar bir düşüş yaşadı. Cardano için son 1 senede aşağı yönlü fiyat hareketlerinde korunan bu güçlü destek seviyesinin altında istikrarlı fiyat hareketlerinin sergilenmesi halinde sert düşüşlerin yaşanması muhtemel olacaktır.

ADA Güçlü Destek Seviyesinde İşlem Görüyor!

Cardano-ADA-02.13-01

ADA, analizimize başladığımız sırada 1.05 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 1.1 dolar direnç seviyesi olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde güçlü 1.21-1.26 dolar güçlü direnç seviyesine kadar bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır.

Cardano için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam edebilmesi için 1.21-1.26 dolar direnç seviyesi üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sergilenmesi gerekiyor. Öyle ki bu direnç seviyesinin üzerindeki fiyat hareketleri ile 1.38-1.42 dolar direnç seviyesine kadar bir yükseliş yaşanabilir.

Ayıların satış baskısını arttırması ile altcoinin 1 dolar seviyelerine kadar tekrardan bir düşüş yaşaması muhtemel olacaktır. Ancak bu destek seviyesinin altında istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması halinde sırasıyla 0.95 ve 0.91 dolar seviyeleri test edilebilir.

Cardano İçin Yükseliş Başlayabilir mi?

Cardano-ADA-02.13-02

Cardano için güçlü destek seviyesine yakın bir seviyede işlem görülmesinden dolayı yukarı yönlü fiyat hareketlerinin yaşanması muhtemeldir. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin’in aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergilemesi ile altcoinin kritik destek seviyesinin altında sert düşüşler yaşaması muhtemel olacaktır.

ADA, 2020 yılının mayıs ayından beridir haftalık grafikte 100 MA ortalamasının üzerinde işlem gördüğü gözlemleniyor. Altcoin için bu hareketli ortalamanın daha önce hiç test edilmediği gözlemleniyor. Olası bir 1 dolar kritik destek seviyesinin altındaki istikrarlı fiyat hareketleri ile haftalık grafikte 100 MA’nın test edilmesi muhtemel olacaktır.

Altcoinin yine 2020 mayıs ayından beridir haftalık 50 MA ortalamasının üzerinde işlem gördüğü gözlemleniyor. Ancak kasım ayındaki aşağı yönlü sert fiyat hareketleri ile bu hareketli ortalamanın altına düştüğü gözlemleniyor. Bu hareketli ortalamanın uzun bir süre sonra altında işlem görülmesinden dolayı altcoinin muhtemel bir ayı sezonuna girmesi muhtemeldir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster