Bloktopia (BLOK) Dip Seviyeden Toparlanabilecek mi?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son dönemlerin parlayan yıldızı olmayı başaran BLOK, piyasalarda metaverse projesi olarak sahne alıyor. Piyasalara geçtiğimiz ekim aylarında ilk adımını atan ve ilk dönemlerindeki performansıyla 0.18 direncini zorlayan BLOK, sonraki aylarda piyasanın genelinde yaşanan düşüşlerden payını alarak 0.022 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu bölgeden aldığı tepkiyle kısa vadede yükseliş eğilimine giren BLOK’un kısa ve orta vadede hangi seviyeleri görebileceği halen merak konusu.

Bloktopia BLOK Kısa Vadede Yükselişini Sürdürecek mi?

BLOK-02-10-1

Saatlik grafiğe baktığımızda alçalan beyaz trend çizgisini yukarı yönlü kıran BLOK, öte yandan destek seviyesine yakın kalmaya devam ediyor. Bu bölgedeki yatay hareketine geçtiğimiz günlerde 0.026 dolar direncinin kırılmasıyla son vermiş fakat bu seviye üzerinde kalıcılaşamamıştı. Şu saatlerde yeniden 0.0026 dolar seviyelerinde hareket ettiği bu bölgeyi destek edinmeye çalıştığı görülüyor. Yükseliş hareketlerinin devamında kısa vadede sırasıyla 0.028, 0.030 ve 0.0338 dolar direnç seviyeleri yükselişin teyidi adına izlenebilir.

Aksi yönde ise 0.026 dolar desteğinin kırılmasıyla yükselen beyaz trend çizgisini destek bölgesi olarak tekrardan yoklayabilir. Bu bölgenin altında saatlik kapanışlar ise kısa vadede 0.022 dolar seviyesine kadar satışları hızlandırabilir.

BLOK İçin Orta Vadede Olası Senaryolar Neler?

BLOK-02-10-2

Günlük grafiğe baktığımızda yaşanan kan kaybını daha büyük ölçekte görebiliyoruz. Aralık ayından itibaren yaşanan %90’lık düşüşün ardından güç toplamaya çalışan BLOK, geçtiğimiz günlerde ikili dip oluşturmuştu. Bu durumdan da destekle yükseliş hareketlerinin devamında çanak formasyonunu takiben orta vadede sırasıyla 0.0338, 0.05, 0.07 dolar direnç seviyeleri izlenebilir. Çanak formasyonu ana hedefi olarak ise 0.14 dolar seviyeleri olarak göze çarpmakta. Tabii orta vadede bu yükseliş potansiyeli ancak olumlu haber akışı ve iyi seyreden genel piyasa verileriyle desteklenebileceğini hatırlatmakta fayda var.

Aksi yönde ise fiyat, 0.022 dolar desteğinin altında olumsuz haber akışıyla birlikte yeni bir dip arayışına girebilir. Hali hazırda RSI göstergelerinin orta vadedeki zayıflığı ve toparlanma ihtiyacı bu ihtimali zayıf kılmakta. Öte yandan fiyat yön tahmini yaparken fiyatın 21 günlük WMA çizgisinin altında seyrettiğini de göz önünde bulundurmakta fayda var. Çünkü ortalama çizgileri fiyat altındaysa bu durum yükseliş adına, fiyat üstündeyse bu durum düşüş adına yatırımcılara fikir verebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster