Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin'den Sert Düşüş, Peki Bu Düşüş Ne Kadar Sürecek!

  Bitcoin’den Sert Düşüş, Peki Bu Düşüş Ne Kadar Sürecek!

  -

  Bitcoin 45.000$ altına düştü ve düşüş sinyalleri gösteriyor, 40.000$’a kadar bir düşüş meydana gelebilir.

  Peki BTC’nin Bu Düşüş’ü Ne Kadar Sürecek?

  Bitcoin fiyatı 48.000$ seviyelerindeki dirençi kıramadıktan sonra bir düzeltme düşüşü yaşayacağı tahmin ediliyordu, lakin bu denli bir düşüş’ü kimsenin tahmin edemediğini biliyoruz.

  Ve Bitcoin Önce 46.500$ desteğini kırdı, 45.500$ en büyük destek olarak görünüyordu lakin satış baskısı çok yüksek olunca burada’da tutunamayan BTC önce 45.000$ seviyelerine ardından 44.250$ seviyelerine kadar büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin şuan 45.000$ üzerinde kayıplarını konsolide ediyor.

  47.250 dolardan 44.258 dolara doğru gerçekleşen düşüşün %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu. Bu Düşüş’ün bitip, yükselişe geçmesi için neler olması gerekiyor hemen inceleyelim.

  BTC için ilk kilit direnç 45.500$ seviyesi bu son destek kırılım noktası oluyor. Ayrıca 45.800$ seviyelerinden başlayan görüntüde düşüş trend oluşumu da var gibi duruyor.

  Trend çizgisi, 47.203 dolardan 44.258 dolara doğru gerçekleşen düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesiyle örtüşüyor.

  Bitcoin 45.700$ direncini kırıp orayı destek haline getirebilir ise; kısa sürede tekrardan 47.000$ seviyelerini görmesi mümkün.

  btcanaliz

  BTC Daha Fazla Değer Kaybeder mi?

  Yukarıda’da belirttiğim gibi 45.700$ en kritik seviye, eğer bu direnci kıramazsa aşağı yönde düşüşünü sürdürebilir.

  Aşağı yönde ilk destek seviyemiz 44.500$ seviyelerinde. İlk büyük desteğimiz 44.200$ bölgelerinde, lakin ana desteğimiz 43.500$ diyebiliriz.

  Fiyat 43.800$ altına düşerse, 40.000$ destek seviyesine kadar düşüş yaşanabilir.

  BITCOIN-2

  Altcoinler’de Durum ne?

  Bitcoin’in sert düşüşünün ardından Altcoinlerin büyük bir kısmı Bitcoin’i takip etti, bir çok Altcoin 24 saat’te %10’a yakın değer kaybetti.

  Başta ETH Olmak üzere, BNB, DOGE, XRP, DOT, VET, ETC vs. Coinlerin kaybı %10’u buldu.

  Şuan bir çok Altcoin yükselişlerini sürdürmek için Bitcoin’i bekliyor diyebiliriz, BTC ile beraber bir çok Coin’de ani yükselmelerin yaşanması bekleniyor.

  Bir çok yatırımcı bu düşüşleri her ne kadar düzeltme olarak görsede; tekrardan bir yükseliş için belli başlı direnç seviyelerini geçmemiz gerekiyor.

   

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Ahmetcan Sünter
  Ahmetcan Sünterhttp://www.coinotag.com
  Küçüklüğümden beri her türlü yeni teknolojik gelişmeye açık bir insan olarak yaşadım. Bunun bir adımı olarak kripto paralar ile ilgilenmeye başladım 2020 yılından beri profesyonel olarak takip edip analiz yapıyorum. Buradaki amacım ise, okuyucularımı kripto para sektörü hakkında bilgilendirmek.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler