Bitcoin Boğa Koşusu 2020 Sonlarındakinden Farklı!

Bitcoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareketinin güçlü olduğuna şüphe yok. Ancak analiste göre her şey göründüğü gibi olmayabilir.

Bitcoin 2020’nin sonlarına kıyasla artıyor. Ancak bu rallinin aslında normal olmayan birkaç büyük farkı var.

Bitcoin İçin Farklılıklar Mevcut!

Kraken Intelligence Research yöneticisi Pete Humiston’a göre, 2021’in 3. çeyreğindeki Bitcoin, 2020’nin 4. çeyreği ile karşılaştırıldığında farklı bir güçlülük durumu söz konusu.

Lider kripto para birimi sadece bir ay içinde 29.000 dolardan 48.000 dolara yükseldi. Ancak BTC hala bir satın alma çılgınlığı görmedi.

Daha yüksek fiyat seviyeleri güçlü direnç oldu. Ancak bu yılın başlangıcını veya 2020 sonunu karakterize eden talebe dair çok az kanıt var.

Bu noktada dikkat çekici bir durum var. O da bu hafta fiyatı tespit etmek için yaklaşık % 13’lük bir düşüşle işlem yapmaya devam eden Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Bitcoin’in fiyatı artmış olsa da, GBTC talebi adım adım tamamen artmamıştır. Düşük oran bile birçok kurumsal yatırımcı tarafından bir satın alma olarak değerlendirilmemektedir.

BTC’nin fiyat geri çekilmesinin derinliklerinde, GBTC primi -%20 civarında seyrediyor.

Mayıs ayında belirlenen %20’lik indiriminden sonra, GBTC hala büyük bir indirimle (%-10) işlem görüyor.

grayscale-bitcoin
GBTC premium ve BTC/USD grafiği

Talep gerçekten tekrar toparlanmaya başladığında, ki öyle görünmüyor, piyasa katılımcıları BTC maruz kalma fırsatına indirimli olarak atladıkça bu indirimin solmaya başladığını göreceğiz.

Fonlama Oranları Fiyat Performansını Geciktirdi

Mevcut Bitcoin piyasa yapısına dikkat çeken iki faktör daha, Bitcoin vadeli işlemlerinde düşük açık faiz ve beklenenden daha düşük fonlama oranlarıdır.

Her ikisi de 2020 boğa koşusunun başlamasıyla tezat oluşturuyor. Geçen ayki fiyat artışlarının hızı göz önüne alındığında bu gelişmelere karşı çıkıyor.

exchange-bitcoin
Bitcoin vadelileri faiz grafiği

Humiston, 30 bin dolardan 48 bin dolara yükselen BTC gördüğümüzde, açık faiz düştü dedi. Ancak fonlama oranı olumlu olsa da hala nispeten düşük diye ekledi. İkisi de BTC’nin sürpriz olarak gelen ve gerçekten normal olmayan büyük rallisini gerçekten takip etmedi.

bitcoin-funding
BTC fonlama oranları grafiği

Bununla birlikte, fonlama oranları Mayıs fiyatlarındaki çöküşten bu yana her zamankinden daha olumlu duruyor.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster