Bitcoin Rallisi Geliyor Mu? İşte Bütün Detaylar!

Bitcoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin günlük fiyat tablosunda baştan aşağı bir yükseliş rallisi belirgin olsa da, Bitcoin 47.250 dolar seviyesinde büyük bir konsolidasyonla karşı karşıya kaldı. Aynı durum, yatırımcılar arasında ralliyle ilgili endişeleri artırdı.

Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

btc-bitcoin-1-frozen

Bu noktada iyi bir haber var oda şu ki Bitcoin hala yükselişte. Ancak BTC fiyatının bu yükseliş yolunda devam etmesi için piyasanın gelecekteki akışını anlamak için dolaşımdaki arz ölçümlerini değerlendirmek zorundayız. Bitcoin, bir aydan kısa bir süre önce 30 bin dolar seviyesine kısa bir yolculuktan sonra 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Şimdi, en büyük kripto para üst üste dört hafta boyunca haftalık grafikte yeşilde kapanmak üzereyken, spekülasyonlar yükseliyor. Burada, bu canlanma rallisine belirli ölçütlerin merceğinden bakmak, ileriye dönük eğilimin daha net bir resmini sunabilir.

Fiyat Hareketi Yükselişini Sürdürüyor!

Günlük grafikte, Bitcoin son dört haftayı yeşil ile kapattı ve yazı zamanında 46.5 bin dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, BTC fiyatı 14 Ağustos’ta 48.000 dolar’lık direnci reddettikten sonra, kripto paranın seviyeyi aşması konusundaki iyimserlik kaybolmuş gibi görünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin zemin tutmayı başardı. Rekt Capital tarafından vurgulandığı gibi, Bitcoin, Art arda Yükselen Üçgenin tepesini destek alarakiki gün üst üste başarıyla yeniden test etmeyi başardı.

Bitcoin

Bu metriklerin uyumlu olması gerekir

Bitcoin’in Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü (ASOL)(Average Spent Output Lifespan) ve Medyan Harcanan Çıktı Ömrü (MSOL)(Median Spent Output Lifespan), büyük bir farklılığın altını çizdi. Özellikle, basit bir ifadeyle, harcanan işlem çıktılarının ortalama yaşı olan ASOL (30 gün), bir yükseliş gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada ASOL seviyeleri, en son Şubat ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Aksine, MSOL bir düşüş kaydetti ve en son Mart ayında görülen tüm zamanların en düşük seviyelerini gördü. ASOL metriği, daha önce oluşturulmuş eski paraları ve ağda hareket edip etmediklerini belirlemek için son derece önemli olabilir. Metrikteki artış, ortalamayı yükselttiği için eski madeni paraların hareket halinde olduğunu gösteriyordu. Ayrıca MSOL, Mart ayından bu yana BTC için en düşük olan orta yaş veya arz (günlük trafik) ile kripto paraları takip ediyor.

Bitcoin

ASOL’deki yükseliş, eski paraların şu anda akışa ve harekete hakim olduğunu vurguladı. Tarihsel olarak, güçlü bir ralli için eski kripto para hakimiyeti iyi bir sinyaldi ancak geçmişte ASOL ve MSOL’de benzer bir ayrışma düşüş sinyali oldu. Bununla birlikte, daha büyük eğilim şu anda yükseliş olduğundan, grafikte yükselen ASOL değeri, varlık için hala daha keskin bir yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösterebilir. Rallinin devam etmesi için MSOL un ASOL ile hizalanması önemli.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster