Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Rallisi Geliyor Mu? İşte Bütün Detaylar!

  Bitcoin Rallisi Geliyor Mu? İşte Bütün Detaylar!

  -

  Bitcoin günlük fiyat tablosunda baştan aşağı bir yükseliş rallisi belirgin olsa da, Bitcoin 47.250 dolar seviyesinde büyük bir konsolidasyonla karşı karşıya kaldı. Aynı durum, yatırımcılar arasında ralliyle ilgili endişeleri artırdı.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

  btc-bitcoin-1-frozen

  Bu noktada iyi bir haber var oda şu ki Bitcoin hala yükselişte. Ancak BTC fiyatının bu yükseliş yolunda devam etmesi için piyasanın gelecekteki akışını anlamak için dolaşımdaki arz ölçümlerini değerlendirmek zorundayız. Bitcoin, bir aydan kısa bir süre önce 30 bin dolar seviyesine kısa bir yolculuktan sonra 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Şimdi, en büyük kripto para üst üste dört hafta boyunca haftalık grafikte yeşilde kapanmak üzereyken, spekülasyonlar yükseliyor. Burada, bu canlanma rallisine belirli ölçütlerin merceğinden bakmak, ileriye dönük eğilimin daha net bir resmini sunabilir.

  Fiyat Hareketi Yükselişini Sürdürüyor!

  Günlük grafikte, Bitcoin son dört haftayı yeşil ile kapattı ve yazı zamanında 46.5 bin dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, BTC fiyatı 14 Ağustos’ta 48.000 dolar’lık direnci reddettikten sonra, kripto paranın seviyeyi aşması konusundaki iyimserlik kaybolmuş gibi görünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin zemin tutmayı başardı. Rekt Capital tarafından vurgulandığı gibi, Bitcoin, Art arda Yükselen Üçgenin tepesini destek alarakiki gün üst üste başarıyla yeniden test etmeyi başardı.

  Bitcoin

  Bu metriklerin uyumlu olması gerekir

  Bitcoin’in Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü (ASOL)(Average Spent Output Lifespan) ve Medyan Harcanan Çıktı Ömrü (MSOL)(Median Spent Output Lifespan), büyük bir farklılığın altını çizdi. Özellikle, basit bir ifadeyle, harcanan işlem çıktılarının ortalama yaşı olan ASOL (30 gün), bir yükseliş gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada ASOL seviyeleri, en son Şubat ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Aksine, MSOL bir düşüş kaydetti ve en son Mart ayında görülen tüm zamanların en düşük seviyelerini gördü. ASOL metriği, daha önce oluşturulmuş eski paraları ve ağda hareket edip etmediklerini belirlemek için son derece önemli olabilir. Metrikteki artış, ortalamayı yükselttiği için eski madeni paraların hareket halinde olduğunu gösteriyordu. Ayrıca MSOL, Mart ayından bu yana BTC için en düşük olan orta yaş veya arz (günlük trafik) ile kripto paraları takip ediyor.

  Bitcoin

  ASOL’deki yükseliş, eski paraların şu anda akışa ve harekete hakim olduğunu vurguladı. Tarihsel olarak, güçlü bir ralli için eski kripto para hakimiyeti iyi bir sinyaldi ancak geçmişte ASOL ve MSOL’de benzer bir ayrışma düşüş sinyali oldu. Bununla birlikte, daha büyük eğilim şu anda yükseliş olduğundan, grafikte yükselen ASOL değeri, varlık için hala daha keskin bir yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösterebilir. Rallinin devam etmesi için MSOL un ASOL ile hizalanması önemli.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler