Diğer

  Bitcoin Rallisi Geliyor Mu? İşte Bütün Detaylar!

  Bitcoin günlük fiyat tablosunda baştan aşağı bir yükseliş rallisi belirgin olsa da, Bitcoin 47.250 dolar seviyesinde büyük bir konsolidasyonla karşı karşıya kaldı. Aynı durum, yatırımcılar arasında ralliyle ilgili endişeleri artırdı.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

  btc-bitcoin-1-frozen

  Bu noktada iyi bir haber var oda şu ki Bitcoin hala yükselişte. Ancak BTC fiyatının bu yükseliş yolunda devam etmesi için piyasanın gelecekteki akışını anlamak için dolaşımdaki arz ölçümlerini değerlendirmek zorundayız. Bitcoin, bir aydan kısa bir süre önce 30 bin dolar seviyesine kısa bir yolculuktan sonra 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Şimdi, en büyük kripto para üst üste dört hafta boyunca haftalık grafikte yeşilde kapanmak üzereyken, spekülasyonlar yükseliyor. Burada, bu canlanma rallisine belirli ölçütlerin merceğinden bakmak, ileriye dönük eğilimin daha net bir resmini sunabilir.

  Fiyat Hareketi Yükselişini Sürdürüyor!

  Günlük grafikte, Bitcoin son dört haftayı yeşil ile kapattı ve yazı zamanında 46.5 bin dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, BTC fiyatı 14 Ağustos’ta 48.000 dolar’lık direnci reddettikten sonra, kripto paranın seviyeyi aşması konusundaki iyimserlik kaybolmuş gibi görünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin zemin tutmayı başardı. Rekt Capital tarafından vurgulandığı gibi, Bitcoin, Art arda Yükselen Üçgenin tepesini destek alarakiki gün üst üste başarıyla yeniden test etmeyi başardı.

  Bitcoin

  Bu metriklerin uyumlu olması gerekir

  Bitcoin’in Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü (ASOL)(Average Spent Output Lifespan) ve Medyan Harcanan Çıktı Ömrü (MSOL)(Median Spent Output Lifespan), büyük bir farklılığın altını çizdi. Özellikle, basit bir ifadeyle, harcanan işlem çıktılarının ortalama yaşı olan ASOL (30 gün), bir yükseliş gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada ASOL seviyeleri, en son Şubat ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Aksine, MSOL bir düşüş kaydetti ve en son Mart ayında görülen tüm zamanların en düşük seviyelerini gördü. ASOL metriği, daha önce oluşturulmuş eski paraları ve ağda hareket edip etmediklerini belirlemek için son derece önemli olabilir. Metrikteki artış, ortalamayı yükselttiği için eski madeni paraların hareket halinde olduğunu gösteriyordu. Ayrıca MSOL, Mart ayından bu yana BTC için en düşük olan orta yaş veya arz (günlük trafik) ile kripto paraları takip ediyor.

  Bitcoin

  ASOL’deki yükseliş, eski paraların şu anda akışa ve harekete hakim olduğunu vurguladı. Tarihsel olarak, güçlü bir ralli için eski kripto para hakimiyeti iyi bir sinyaldi ancak geçmişte ASOL ve MSOL’de benzer bir ayrışma düşüş sinyali oldu. Bununla birlikte, daha büyük eğilim şu anda yükseliş olduğundan, grafikte yükselen ASOL değeri, varlık için hala daha keskin bir yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösterebilir. Rallinin devam etmesi için MSOL un ASOL ile hizalanması önemli.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?