Bitcoin, Cardano ve Solana Fiyat Analizi

kripto-paralar-3-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin dünden bu yana %1.8’lik bir artışla 47.000 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. ADA 2 doların üzerinde işlem görmeye devam ederken %1.5’luk küçük bir düşüş gösterdi. Son olarak, Solana %36.2 yükseldi. Kayda değer bir toparlanma ile birlikte dolaşımdaki arzında keskin bir artış gözlemledikten sonra en iyi 11. kripto para oldu.

Bitcoin Fiyat Analizi

47.400 dolardan işlem gören Bitcoin, son birkaç işlem seansında 46.200 dolarlık destek hattının üzerinde rahat bir şekilde işlem görüyor. BTC 46.200 destek seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam etmeyi başarırsa, yakında 48.196 $ direnç seviyesine dokunabilir.

BTC-08.16-2
Bitcoin 4 saatlik grafiği

Ancak BTC için teknikler, karışık sinyaller yayıyor. Awesome Oscillator, boğa fiyat hareketini ima eden yeşil sinyal çubuklarının başlangıcını gözlemledi. Bollinger Bantları daraldı. Bu da piyasa volatilitesinde düşüşe işaret etti.

Tersine, MACD histogramda kırmızı çubuk gösterdi. Ayrıca BTC’nin fiyatlarına göre ayısal bir ayrışmaya dikkat çekti. Bu da fiyatların muhtemelen düşebileceğini öne sürdü. Geri çekilme durumunda BTC ilk olarak 46.197 dolarlık destek hattına düşecektir

ADA Fiyat Analizi

ADA 2,14 dolar seviyesinde seyrederken %1.5 geriledi. 1,96 dolar seviyesinden yükseliş yaptıktan sonra ADA bu fiyat seviyesinin üzerinde kendini sürdürmeye devam ediyor. Ancak ADA’nın dört saatlik grafiği negatif bir tablo çizdi.

Varlığın tüm teknik göstergeleri grafikte ayısal ayrışma gösterdi. Bu da ADA için düzeltici bir fiyat geri çekilmesi anlamına geliyor. Mevcut fiyat seviyesinden bir düşüş, 1,96 dolar destek hattı yakınında işlem görmeye neden olacaktır.

ada-08.16-1
ADA 4 saatlik grafiği

4 saatlik grafikte MACD, histogramda kırmızı çubuklar görüntüledi. Kırmızı sinyal çubukları da Awesome Osillator’daki yarım çizginin üzerinde gösterdi.

Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinden düştü. Ancak piyasada alım gücünü ima eden nazik bir yükselişe dikkat çekti. ADA’nın yukarı yönlü hareketi altcoini 2.25 dolar direnç seviyesini test etmeye itebilir.

Solana Fiyat Analizi

Son 24 saatteki %36,7’lik şaşırtıcı artışla SOL, piyasanın en çok kazanan kripto paraları arasında yer aldı. Ek olarak kripto paranın fiyatı 65 dolardan aşağı yönlü tepki aldı. SOL için psikolojik direnç seviyesi 65 dolar seviyelerinde bulunuyor. Sürekli alım baskısı altcoini 65 dolar direncini kırmaya itecektir.

Awesome Oscillator, fiyatların boğa olduğu anlamına gelen güçlendirilmiş yeşil sinyal çubuklarına dikkat çekti. Buna bağlı olarak MACD de histogramda büyüyen yeşil çubuklar gözlemledi.

sol-08.16-1
Solana 4 saatlik grafiği

Göreli Güç Endeksi, alım basıncının keskin bir artış görmesiyle aşırı alım bölgesinin üzerinde çekim yaptı. Ancak fiyatın geri çekilme olasılığı muhtemelen beklenebilir.

Solana, 16 Mayıs’ta 58 dolar seviyelerindeyken de aşağı yönlü tepki almıştı ve ardından 52.44 dolara gerilemişti. Ek olarak mevcut seviyelerden gelebilecek geri çekilmelerde 61 dolar ve 58 dolar seviyelerine dikkat edilmelidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster