Bitcoin’de Ayı Havası: Büyük Oyuncular Artık BTC ile İlgilenmiyor mu?

Bitcoin-Madenciler-Ayi

Bitcoin fiyatları yükselme eğiliminde, ancak büyük oyuncular mevcut ralliye dahil olmakta bir hayli tereddütlü görünüyor.

Bitcoin Rezervleri Düşüyor

Zincir üstü veriler, borsa, dijital varlık bankaları ve madenci BTC rezervlerinin nispeten daha düşük olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz haftalarda, BTC’nin spot fiyatı %40’ın üzerinde arttı ve 2022’nin 4. çeyreğinde kaydedilen yaklaşık 15.300 $’a düştü. Bitcoin şimdi 23.300 $’ı yeniden test etmek için yükseldi ve 2023’ün ilk çeyreğine ulaştı.

BTCUSDT_2023-01-23

Tarihin gösterdiği gibi, Bitcoin fiyatlarındaki artış, özellikle madenciler ve dijital varlık bankaları dahil olmak üzere ağır toplardan gelen sağlam desteğin arkasında olmalıdır.

İlgili Okuma: Bitcoin Kış Uykusundan Uyanıyor mu? 23k Geldi ve Kripto Para Piyasası 1 Trilyon Oldu

Bitcoin madencileri, işletme maliyetlerini karşılamak için zaman zaman tasfiye etmeleri gerektiğinden, herhangi bir zamanda büyük BTC rezervlerine sahip olma eğilimindedir. Son aylarda, Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün ardından madencilik başarısını potansiyel olarak zorlaştıran yüksek hash oranıyla birleştiğinde, rezervleri azaldı.

Bitcoin Madencilerinin ve Dijital Varlık Bankalarının Rezervlerine Bakmak

Photo by Dmitry Demidko

Akışlara göre, BTC rezervleri 12 Ocak’ta 1.847 milyondan Ocak 2023’te 1.836 milyona düştü. Bu süre zarfında, Bitcoin’in fiyatı, pompanın boş bir depoda olup olmadığını sorgulayarak yükseliş eğilimindeydi.

Madencilerin coinleri önümüzdeki haftalarda ve aylarda fiyat gidişatından emin olmadıkları taktirde yüklü satış eğiliminde olduklarına dikkat edilmelidir.

Satış tufanları yukarı yönlü momentumu bozar ve hatta kripto parayı daha da aşağı itebilir. Bununla birlikte, madenciler ileride ne olacağından emin olduklarında, trenddeki değişimin kendi taraflarında düzenli karlar getirmesini bekleyerek biriktirirler. Bu nedenle, madenci rezervleri ile fiyatlar arasındaki mevcut farklılık düşüş sinyali olabilir.

Madencilerin yanı sıra dijital varlık bankası rezervleri de düşüyor. Dijital varlık bankası rezervleri, bu düzenlemeye tabi kurumlar tarafından tutulan BTC’yi ifade eder. FTX, Alameda Research’ün çöküşü ve bunun DCG ve Genesis Global dahil olmak üzere diğer oyuncular üzerindeki etkilerinin ardından geçtiğimiz birkaç ay içinde faaliyetleri neredeyse yok oldu.

Daralma, kurumların güvenli oynadıkları ve birikimlerini biriktirmeye ve saklamaya istekli olmayabilecekleri anlamına gelir. coinleri bu rampalarda 2020’den 2021’e kadar olan son boğa döngüsü sırasında, dijital varlık bankaları arasında kurumların olası ilgisine işaret eden gözle görülür bir faaliyet vardı.

İlgili Okuma: 4 Teknik Gösterge Bu Altcoin için Boğa Göstergesi Olabilir

Tüccarlar ve iyimserler, kripto fiyatlarındaki son sıçramayı BTC için net bir pozitif olarak yorumlasalar da, kurumsal faaliyetten yola çıkarak olası satışların olmaması, mevcut rallinin daha uzun süre devam edip etmeyeceğini sorgulayabilir.

Dijital varlık bankalarının katılımını etkileyen bir düzenleyici açı olabilir. Devlet kurumları, kripto girişim sermayelerinin ve hizmet sağlayıcılarının son boğa döngüsünde kriptoya maruz kalmadan önce yeterli durum tespiti yapıp yapmadığını soruyor.

Aynı zamanda, bazı dijital varlık bankaları, faaliyetleri etkileyen kripto risklerini azaltıyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version