Ana SayfaHaberBitcoin Kış Uykusundan Uyanıyor mu? TOTAL 1 Trilyon Dolara Ulaştı!

Bitcoin Kış Uykusundan Uyanıyor mu? TOTAL 1 Trilyon Dolara Ulaştı!

-

Kripto para birimlerinin kralı Bitcoin, yılın başından bu yana çok sayıda kritik direnci geçiyor. CoinGecko’ya göre, kripto Para şu anda haftalık zaman diliminde %14 arttı ve 23.008 $’dan işlem görüyor, bu da BTC’nin kriptonun yükselişini sınırlayan 22.000 $ ve 23.000 $ direnç seviyelerini aşmasına neden oluyor.

Bu yıl, hem Ethereum hem de Bitcoin diğer üst düzey altcoinlerle birlikte büyük kazançlar elde ettiğinden, Kripto Para birimlerine ilişkin yatırımcı duyarlılığında tam bir U dönüşüne tanık oldu. Bu, tüm Kripto pazarının neredeyse her açıdan yeniden canlanmasına yol açtı.

CoinMarketCap’e göre, yazının yazıldığı sırada, tüm Kripto Para Piyasasının (TOTAL) mevcut piyasa değeri 1,05 trilyon dolardır.

Bitcoin Kış Uykusundan Uyanıyor Mu?

Bitcoin en son bariyer çizgisini aştığından beri Twitter çok yükseldi. Analistler 23.000 $ duvarındaki kırılmanın, bu yılki boğa piyasasına girişi doğrulayacağını, hatta bazıları uzun vadede 100.000 $ veya daha fazlasını hedefleyeceğini söylüyor.

Bu son fiyat hareketi, Bitcoin’deki kısa pozisyonların büyük çapta tasfiye edilmesine yol açtı. Bu BTC’nin 23 bin doları geçmesinin birkaç nedeni var.

Sadece birkaç saat önce, teknoloji hisselerinin piyasa rallisine öncülük etmesiyle NASDAQ endeksi neredeyse %3 arttı. Bitcoin, geleneksel finansal alanla yoğun bir şekilde bağlantılıdır. Bu, NASDAQ gibi büyük endeksler yükselmeye devam ederse, Bitcoin’in tüm Kripto Para birimleri ile birlikte aynı şeyi yapacağı anlamına gelir.

Ekonomik bir yumuşak iniş bekleyen daha geniş finansal alanla, durum düzeldikçe hem Kripto hem de borsadaki yükseliş devam edecek. Aralık ayı Tüketici Fiyat Verileri (TÜFE) iyimser havaya katkıda bulundu.

Bitcoin Fiyatları İçin Sırada Ne Var? BTC Tahmini!

Bazı analistler, Bitcoin’in fiyat hareketinin kısa vadede biraz yavaşlamasının beklendiğini, çünkü bir sonraki hedefin önümüzdeki haftalarda veya aylarda 30 bin dolar olacağını söyledi.

Yazım sırasında, Bitcoin boğaları, 23.328 $ bugünkü yükselişe direndiği için önümüzdeki birkaç gün içinde ayılar tarafından yeniden test edilecek olan 22.661 $’lık mevcut desteğin üzerinde konsolide olmaya çalışmalı.

Grafik: Tradingview

Piyasa ivmesi yavaşlayabileceğinden, yatırımcılar ve tüccarlar da şimdilik konsolidasyona dikkat etmelidir. Piyasadaki toplam koin arzını azaltacak bir olay olan Bitcoin’in yarıya inmesi de gerçekleştiği anda yukarı yönlü baskı oluşturacaktır.

Boğalar, geleneksel finansal alandaki mevcut durumu da takip etmelidir. kripto paranın borsa ile yüksek korelasyonu ile Bitcoin’in geleceği, borsadaki hareketin yanı sıra gelişen makroekonomik eğilimlere bağlı olacaktır.

Şimdilik, Bitcoin sahipleri konsolide etmek ve 24,5 bin dolar ve 25 bin dolar dirençlerini hedeflemek için yeterli güce sahip olmalıdır.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler