Diğer

  Banka Aracılığı ile Kripto Para Almaya Kısıtlama Geliyor!

  SWIFT ödemeler ağı, kripto paralara yaygın etkileri olan olağandışı bir karar aldı.

  Asya Piyasaları, SWIFT’in 1 Şubat 2023’ten itibaren banka hesaplarından kripto borsalarına fiat para transferlerini, 100.000 ABD doları değerinden az olanları işlemeyeceğini ortaya çıkarıyor.

  İddia: Kripto Para Binance Kredi Kartıyla Satın Alıma 100.000 USD Limit Mi Getiriyor?

  Bu hareket, dünya çapında milyonlarca insanın kripto paraya erişimini engelleyecektir.

  Bu gelişmeyi ilk bildiren kripto devlerden biri, dünyanın en büyük borsası Binance oldu.

  “Hesabınızı hizmet veren banka, 1 Şubat 2023’ten itibaren 100.000 ABD doları değerinden az olan kişiler için SWIFT fiat (USD) işlemlerini işlemeyeceklerini bildirmiştir. Bu tüm kripto borsa müşterileri için geçerlidir” diyen Binance,

  “Lütfen alternatif bir çözüm bulana kadar, banka hesabınızı kullanarak USD ile kripto alıp satamayacağınızı ve SWIFT ile 100.000 ABD doları değerinden az işlem yapamayacağınızı unutmayın.”

  Iddia-Edilen-Binance-Swift-Bildirimi
  Iddia-Edilen-Binance-Swift-Bildirimi

  SWIFT’in kripto kararının arkasında neler var? SWIFT (Dünya Çapında Bankalar Arası Finansal Telekomünikasyon Derneği için kısaltma olan), dünyanın en önemli finansal ağı olan ve günlük olarak trilyonlar dolarlık uluslararası para işlemlerini gerçekleştiren Belçika merkezli bir kooperatif olsa da, biraz gizemli bir şirket.

  SWIFT, Ukrayna’da savaş patlak verdiğinde, ABD ve müttefikleri tarafından ağdan kesilen Rusya nedeniyle haberlerde yer aldı.

  Dünyanın en önemli finansal ağından Rusya’yı kesmenin önemi, Fransız finans bakanı tarafından “finansal nükleer seçenek” olarak tanımlandı.

  Neden SWIFT, 100.000 ABD doları minimumu olmayan milyonlarca kişi için potansiyel bir “kripto para nükleer seçeneği” oluşturabilecek bir harekete gitmiştir, şu anda bir gizem olarak kalmaktadır.

  Ancak bir teori, bu, ECB’nin Merkez Bankası Dijital Para Deneyleri’nin bu yıl başlamasıyla ilgili bir hazırlık olabilir ve 2026 yılında tam bir yayının planlandığı söylenmektedir.”

  Bloomberg’den olayla ilgili haber geldi!

  Binance, Geri Çekilme Sırasında Signature Bank’ın İşlem Minimumunu Belirlediğini Söylüyor

  • Madde 1: “Signature Bank, kripto endüstrisine *maruziyetini azaltıyor”
  • Madde 2: “Binance, Signature Bank’ın hareketinin diğer bankaları etkilemediğini söylüyor”

  * Maruziyet, bir kişi veya kuruluşun belirli bir riskle karşı karşıya olma durumudur. Örneğin, finansal piyasalarda, bir yatırımcının portföyünde bulunan varlıkların değerlerinin dalgalanması nedeniyle oluşabilecek zararların meydana gelme olasılığına maruziyet denir.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Signature Bank’ın sadece $100,000’den fazla kullanıcı işlemlerini yürüteceğini söyledi. Bu, bankanın dijital varlık piyasalarına *maruziyetini azaltması nedeniyle gerçekleşiyor.

  Binance, Bloomberg News’e Cumartesi günü gönderdiği bir açıklamada, “Fiat banka ortaklarımızdan biri olan Signature Bank, 1 Şubat 2023 tarihinden itibaren 100.000 ABD doları değerinden az olan kripto para alım ve satım işlemlerini desteklemeyeceğini bildirmiştir. Bu tüm kripto borsa müşterileri için geçerlidir. Sonuç olarak, bazı bireysel kullanıcılar, SWIFT banka transferi ile kripto para alıp satmak için/USD ile 100.000 ABD doları değerinden az işlem yapamayabilirler” dedi.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Signature Bank’ın sadece $100,000’den fazla kullanıcı işlemlerini yürüteceğini söyledi. Bu, bankanın dijital varlık piyasalarına maruziyetini azaltması nedeniyle gerçekleşiyor. Binance yetkilisi, diğer banka ortaklarının etkilenmediğini söyledi. SWIFT, finans kuruluşları tarafından bilgi ve talimatların iletimi için kullanılan bir ağdır.

  Dijital varlık piyasasındaki kontaminasyon endişeleri, Signature ve Silvergate Capital gibi geleneksel finans şirketlerine de ulaşmıştır. Silvergate Capital, banka müşterilerinin 4. çeyrekte yaklaşık 8.1 milyar dolar değerinde dijital varlık mevduatını çektiğini açıkladığında hisse senetleri yüzde 40 oranında düşmüştü. Signature’ın hisseleri geçen yıl yüzde 64 düşmüştü.

  New York merkezli Signature, Aralık ayında, FTX patlamasından sonra kripto para endüstrisinden geniş çaplı bir geri çekilme gerçekleştirecek olması nedeniyle dijital varlık müşterilerinden yaklaşık 10 milyar dolar değerinde mevduatını çekmeyi planladığını açıklamıştı.

  Kaynak: AsiaMarkets, Bloomberg

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Grayscale, Bitcoin ETF Çıkışlarında Tarihi Düşüş Kaydederken Piyasa Güveni Yükselişte

  Bu makale, Grayscale Yatırımlarının son performansına, spot Bitcoin ETF'lerindeki artışa ve genel piyasa hissiyatına derinlemesine dalıyor, kripto yatırımlarının gelecekteki yörüngesi hakkında içgörüler sunuyor.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Grayscale, Bitcoin ETF Çıkışlarında Tarihi Düşüş Kaydederken Piyasa Güveni Yükselişte

  Bu makale, Grayscale Yatırımlarının son performansına, spot Bitcoin ETF'lerindeki artışa ve genel piyasa hissiyatına derinlemesine dalıyor, kripto yatırımlarının gelecekteki yörüngesi hakkında içgörüler sunuyor.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?