Bitcoin Yükselişe Geçti! Artış Devam Edecek Mi?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Günlük kapanış ile birlikte haftalık kapanışını da yapan Bitcoin gece ciddi bir yükseliş yaşadı. Peki bu artış devam edecek mi?

Kripto Paralar İçin Artış Devam Edecek Mi?

Kripto Paralarda Yükseliş Devam Edecek Mi?
Kripto Paralarda Yükseliş Devam Edecek Mi?

Günlük ve haftalık kapanışını yapan Bitcoin geçtiğimiz son 4 haftanın en yüksek haftalık kapanışını yaptı. 35,380 dolar seviyelerinde kapanış yapan Bitcoin 39,799 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. Bu sebeple sabah saatlerinde uyanan yatırımcılara güzel bir sürpriz yapan BTC beraberinde altcoinlerin de artmasına sebep olarak kripto para piyasasını yeşile boyadı. 39,799 dolar seviyesini gördükten sonra bir miktar geri çekilen Bitcoin şu an 38,600 dolar seviyesinde.

Analistlerin Bitcoin Yorumları!

Bitcoin Rainbow Chart
Bitcoin Rainbow Chart

Bir çok ünlü analist Bitcoin düşüşlerinde akümüle konumunda olduğumuzu defalarca kez söylemişti. Bu analistlerin başında Willy Woo gibi zincir üstü analizde tanınan isimler mevcut. Bitcoin için akümüle konumunda olduğumuzu söylemeleri bizlere yükselişin geleceğini işaret ediyordu. Sık sık tekrardan döneceğimizi belirten analistler hâlâ aynı fikirde diyebiliriz. Yani analistler boğa koşusunun devam edeceğini ve yıl sonu rallisinin geleceğini iddia ediyorlar. Bu iddialarını da geçtiğimiz boğa koşuları ve Rainbow chart gibi verilere dayandırarak paylaşıyorlar. Rainbow chart, bizlere sene sonu 185 bin dolar seviyesini görmemizin muhtemel olduğunu söylüyor. Analistler boğa sezonunda olduğumuzu ve BTC yükselişinin devam edeceğini savunuyor.

Bitcoin’de Hangi Seviyeler Takip Edilmeli?

Bitcoin için Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

BTC şimdiye kadar güzel bir yol izledi. Bu yükselişin bozulmaması ve devam etmesi için kritik birkaç seviye mevcut. Öncelikle karşımıza 40 bin dolar bir psikolojik direnç olarak da çıkacaktır. Birçok yatırımcı bu seviyenin kırılması halinde boğanın devam ettiğine inanabileceklerini söylüyor. Bu seviye kırılırsa insanların boğa koşusuna olan inancı artacaktır. Sonrasında ise bir önceki yükseliş denemesinde kırmayı başaramadığımız 42 bin dolar seviyesi yer alıyor.

Düşüşler için ise şimdilik 36,500 dolar seviyesinin korunması gerekiyor diyebiliriz. Bu sebeple analistler bu seviyeye kadar yaşanan geri çekilmelerin korkutucu olmadığını söylüyorlar. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız megafon formasyonuna göre ise şu an için Bitcoin hedefi 43,500 dolar. Bunun olması halinde kripto para piyasası ciddi anlamda bir toparlanma yaşayabilir. Bu da geçtiğimiz günlerde paylaştığımız analistlerin altcoinlerde beklentilerini doğrular nitelikte bir gelişme olur. Analistler lider kripto para biriminin 40 bin doları aşması halinde altcoinlerin yüzde 80 ile 150 arasında artış yaşayabileceğini söylemişlerdi.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook