Bitcoin Boğaları Hazır! Muhtemel Hedef Neresi?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Analistler Bitcoin grafiğinde bulunan bir formasyonu paylaşarak bizlere BTC hedefi hakkında bilgiler verdi. İşte o verilerin detayları!

BTC Hedefi Neresi?

Bitcoin Megafon Formasyonu!
Bitcoin Megafon Formasyonu!

Lider kripto para birimi Bitcoin için analistlerin verdiği ilk hedef 43 bin dolar seviyesi diyebiliriz. Bir megafon formasyonundan bahseden analistler megafonun alt bandına çarptığımızı ve üst bandına giden bir yolculuğa çıktığımızı söylüyor. Bu üst bant 43 bin dolar seviyesini işaret ediyor. Peki bu hedef gerçekleşecek mi? Eğer BTC’nin etkilenebileceği türden bir haberin çıkmaması halinde hedefin geleceği tahmin ediliyor. Bu verilere göre zamana bağlı olarak hedefin yükseldiğini de söyleyebiliriz. Megafon alt ve üst bantları gittikçe genişleyen bir yapıya sahip.

Bitcoin Düşüş Senaryosunda Ne Olabilir?

Bitcoin Düşüş Senaryosu!
Bitcoin Düşüş Senaryosu!

Elbet yükselişin yanı sıra olası bir düşüş senaryosunu konuşmakta da fayda var. Bu formasyonun alt bandına ilerlememi halinde 28 bin dolara kadar bir yolculuk başlayacak gibi gözüküyor. Ancak analistler bunun gerçekleşeceğini düşünmüyor. Yönün yukarı bant olduğu konusunda açıklamalar yapıyorlar. Elbet aşağı gitme ihtimalinin de olduğunu hatırlatmakta fayda var. Her ne kadar bu ihtimalin gerçekleşmesi düşünülmüyor olsa da temkinli olmakta fayda var. Bu seviyelerde dikkatli olunması konusunda analistler uyarıyor.

Bitcoin’de Formasyon Kırılırsa Ne Olur?

Bitcoin Kırılırsa Ne Olur?
Bitcoin Kırılırsa Ne Olur?

Formasyonun yukarı yönlü kırılması halinde ciddi bir yükseliş görmemiz oldukça muhtemeldir. Ancak aşağı yönlü kırılması da olumsuz bir gelişme olarak karşımıza çıkabilir. Bu sebeple bu kırılma seviyelerinin takibi oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak bu iki seviye arasında gidip gelen bir fiyat hareketi de görebiliriz. Üst bandın kırılmaması durumunda alt banda alt bandın kırılmaması durumunda ise üst banda gidilebilir. Bu da kısa vadeli trade içi oldukça kârlı işlemler yapmamıza olanak sağlayabilir. Elbet de bu kanalın içerisinde ilerlediğimiz sürece geçerlidir diyebiliriz. Haberlerin ve gelişmelerin de piyasayı etkilediğini düşünürsek, gündemin takip edilmesi de son derece önemlidir.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook