Analistlerin Yıl Sonu Bitcoin Tahmini!

bitcoin btc

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bir çoğumuz Bitcoin’in yönünün neresi olduğunu anlamaya çalışıp duruyoruz. Özellikle yatırımcılar yıl sonu için bir beklentiye girmiş durumda. Gelin ünlü analistlerin yıl sonu fiyat tahminlerini birlikte inceleyelim.

Kötü Haberlerin Peş Peşe Gelmesi!

Bitcoin İle İlgili Kötü Haberler
Bitcoin’i Etkileyen Kötü Haberler

Son zamanlarda Bitcoin’in arkası kesilmeyen bir kötü haber akışına maruz kaldığını gördük. Bu kripto para piyasasında ki neredeyse tüm kripto varlıkları etkiledi dersek yanılmış olmayız. Ancak sonsuza kadar böyle devam etmeyeceğinin de farkında olmamız gerekiyor.

Spekülasyonlar, death cross haberleri, ülkelerin kısıtlamaları ve madencilere yönelik suçlamalar fiyat hareketini oldukça olumsuz etkiledi. Ancak analistlere göre grafiklerin işaret ettiği seviyelerin gelmesini kötü haberler yalnız geciktirebilir. Genel olarak bu isimler Bitcoin için uzun vadeli düşüncelere sahip oldukları için insanlara da bu konuda rahat olmalarını sık sık hatırlatıyorlar.

Analistlerin Yorumları!

Analistlerden Bitcoin Yorumu
Analistlerden Bitcoin Yorumu

İnsanların zaman zaman Bitcoin düşüşlerinde piyasaya güvenlerinin kırıldığını görsek de genel itibari ile bakıldığında insanların kripto paralara güvenmeye başladıklarını söyleyebiliriz. Bloomberg Nisan ayında yayınladığı Kripto Para Endeksi raporunda Bitcoin fiyatının 2022 yılında 400 bin dolar seviyelerinde olacağını belirtmişti.

Hemen ardından daha önceki döngüleri inceleyerek daha gerçekçi bir veri yayınlayan Bloomberg Haziran ayı raporunda Bitcoin’in gelecek yıl 100 bin dolar seviyesini görebileceğini iletti. Raporda “Bitcoin, 20 bin doların altında kalmaktan ziyade 100 bin dolarlık direnci denemeyi tercih edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Ünlü Bitcoin savunucusu Max Keizer 2022 yılında Bitcoin’in 220 bin dolara gideceği tahmininde bulundu. Keizer yaptığı açıklamada bunu 90’lı yılların sonunda fiyatı düştükten sonra Apple hissesi satın almaya benzetti. O zamanlarda yatırımcıların Apple hakkında kötü yorumlarda bulunduğunu ancak uzun vadede bunun iyi bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

Düşüş Senaryoları!

Bitcoin İçin Düşüş Senaryoları
Bitcoin İçin Düşüş Senaryoları

Çok olumlu yönde açıklamalar yapan analistler olduğu gibi, kimi yatırımcılarında Bitcoin fiyatının gerileyeceği yönünde açıklamaları var. Örneğin Trade Monster isimli yatırımcı grubu, Bitcoin fiyatının Aralık ayında 32 bin dolar seviyelerinde olacağını söyledi. 2022 Ocak ayında ise 33 bin dolar olarak fiyat beklentilerinin olduğunu belirtti. Kısaca yükseliş ve düşüş yönünde yatırımcıların ve analistlerin ikiye ayrıldığını görebiliyoruz. Ancak en başından beri bir yıl sonu rallisinin beklendiğini de görmemek mümkün değil. Analistler ikiye bölünse de büyük bir kısmının boğa beklentisi devam ediyor gibi gözüküyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook