Diğer
  Ana SayfaHaberVeriler; Bitcoin kullanım sayısı üç kat arttı!

  Veriler; Bitcoin kullanım sayısı üç kat arttı!

  -

  Yapılan son ankete göre, Amerika’daki yatırımcılar 2018 yılından 3 kat daha fazla Bitcoin tutuyor.

  Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Bitcoin’in son üç yılda birçok ABD’li genç yatırımcının ilgisini çekti ve birçok yatırımcı Bitcoin’e ciddi oranda yatırım yapmaya başladı.

  Küresel analitik firması Gallup tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD’de Bitcoin sahibi olan yatırımcı sayısının 2018’de %2’den Haziran 2021’de %6’ya seviyelerine çıktığını ortaya çıkardı. Araştırma detayında yatırımcıları 10 bin doların üstünde yatırıma sahip olan insanlar olarak tanımladı. (hisse senetleri, tahviller vs)

  Ayrıca, 50 yaş altı ankete katılanlara göre Bitcoin sahipliğinin son üç yılda üç kattan fazla artarak 2018’de %3’ten %13’e çıktığı açıklandı. ancak bu da 2018’deki %1’den üç kat arttı.

  Araştırmacılar, Bitcoin’in diğer yatırım araçlarına göre daha işlevsel olduğunu vurguladı ve modern çağa ayak uydurmak için Bitcoin tercih edildiği gözlemlendi. Ankete katılanların %84’ünün hisse senedi endeks fonlarına veya yatırım fonlarına yatırım yaptığı, %67’sinin bireysel hisse senetlerine ve %50’sinin tahvillere yatırım yaptığı gözlemlendi.

  Bitcoin iklim anlaşması

  Anketin sonuçları, 22-29 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında “Yatırımcı İyimserliği Endeksi” adı altında Gallup tarafından yapıldı. Amerika’da 18 yaş ve üzeri 1.037 yatırımcı arasında gerçekleştirildi.

  Diğer açıklanan verilere göre, Bitcoin’e olan ilgi ve güvenin son 3 yıl içinde daha çok arttığı görüldü. Ankete katılan neredeyse tüm yatırımcılar BTC’yi riskli bir yatırım olarak algıladı, ancak “çok riskli” olarak nitelendiren yüzde 75 olan yüzde oranı yüzde 60’a düştü. Kalan %35 kitle Bitcoin’i “biraz riskli” olduğunu söylerken, sadece %5’i hiçbir risk taşımadığını düşünüyor.

  Gallup, Tesla, Square ve Morgan Stanley gibi büyük şirketlerden tarafından Bitcoin’e yapılan büyük yatırımların, Bitcoin’e birçok yatırımcı tarafından güven sağladığı sonucunu ortaya çıkardı.

  Bitcoin piyasası her geçen gün yatırımcı kazanmaya devam ediyor. Bitcoin son 2 ay içerisinde sert düşüşler gerçekleştirse de, yakın zamanda Elon Musk’ın açıklamalarından sonra birçok yatırımcı tekrardan piyasaya güven duymaya başladı. Büyük yatırımcılar Bitcoin alımlarına devam ederken..Bitcoin fiyatı yatay şekilde yükselişini sürdürüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler