Bitcoin için Temkinli Olun Uyarısı! İşte Kritik Seviyeler!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin 30 bin dolar seviyelerinde seyrederken yönünü karar verebilmiş gibi gözükmüyor. Analistler beklenen kırılmanın yönü belirleyeceğini söylüyor.

Bitcoin için Dikkatli Olun Uyarısı!

Analistler Bitcoin İçin Dikkatli Olunması Konusunda Uyarıyor!
Analistler Bitcoin İçin Dikkatli Olunması Konusunda Uyarıyor!

Kimi zaman analistler farklı görüşlere sahip olabiliyor. Bazıları temel anlamda analiz yaptıktan sonra yükseliş beklerken bazıları ise düşüşün geleceğini savunabiliyor. Ancak bu sefer analistlerin neredeyse tamamı bir olmuş gibi dikkatli olunması konusunda uyarıyor. Bunun sebebi yönün tamamen aşağı olduğunu düşünmeleri değil. Ancak bir kırılmaya yakın olduğumuzu ve uzun süredir belirli seviyeler de yatay ilerlediğimizi söylüyorlar. Bunun yakın zamanda bir kırılma ile yönü belirleyeceğini ve bu sebeple kırılma noktasının takip edilmesi gerektiğini iletiyorlar.

BTC’de Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler!

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler!
Bitcoin İçin Kritik Seviyeler!

Bitcoin 16 Temmuz Cuma günü 31.000 dolar seviyelerine gerileyerek 2 buçuk haftanın en düşük seviyesini gördü. Ardından hızlı 32 bin dolar seviyesine çıksa da aynı aralıklarda takılı kaldığını söyleyebiliriz. Bitcoin için şimdilik takip edilmesi gerek kritik seviyenin 30 bin dolar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi Bitcoin 30 bin doların altına inmesine rağmen hızlı bir tepki almış ve hiç günlük kapanış yapmamıştı.

Bu da bizlere Bitcoin’in günlük grafiğimizde 30 bin doların altına inmesinin bizler için daha kötü bir senaryonun habercisi olduğunu söyleyebilir. Dün Ocak ayından bu yana yaptığı en düşük seviyede günlük kapanışı yapan Bitcoin için 31 bin dolar seviyesinden destek bulmuş gibi gözüküyor.

Bitcoin Fiyatlarının Yukarı Yönlü Hareketi için Gerekenler!

Bitcoin Günlük Grafikte Düşüş Trendi!
Bitcoin Günlük Grafikte Düşüş Trendi!

Aşağı yönlü bir senaryodan bahsettik. Bir de kripto para piyasasının toparlanması halinde yukarıya yönlü bir momentum görmemiz için önemli seviyelerden bahsedelim. Şu anda günlük grafikte Bitcoin 40 bin ile 31 bin dolar arasında ilerliyor. Bir miktar altına veya bir miktar üzerine çıksa bile günlük kapanışlar yapamıyor ve tutunmayı başaramıyor. Bu sebeple tam anlamı ile bir kırılmadan bahsetmemiz için 40 bin dolar seviyesinin kırılması gerekiyor.

Ancak ondan önce elbet de kritik bir kaç seviye var. Şu an için düşen trendimizi kırmamız gerekiyor ve bu düşen trend bu gün itibari ile 32 bin dolar seviyelerini gösteriyor. 32 bin doların üzerinde bir günlük kapanış yukarıya doğru hızlı bir toparlanma olarak karşımıza çıkabilir. Daha sonrasında 36 bin dolar seviyesinin karşımıza çıkması muhtemeldir. Tam anlamı ile yukarı dönebilmemiz için ise analistler 40 bin doları işaret ediyor. Yine de bu günlerde yönün tam anlamı ile neresi olacağını tahmin etmekte analistlerin bile zorlandığını bu sebeple kritik seviyeleri takip ederek riskli hareketlerinden kaçınılması gerektiğini unutmamak gerekiyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook