Bitcoin Fiyatı 40 Bin Dolara Mı Gidecek?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz günlerde tekrar 32 bin dolar seviyesine kadar gerileyen toparlanarak direnç seviyelerini zorlamaya başladı. Gözler tekrardan 40 bin dolar seviyelerine çevrildi!

Bitcoin İçin 40 Bin Dolara Yolculuk Başlıyor Mu?

Bitcoin 40 Bin Dolara Gidebilecek Mi?
Bitcoin 40 Bin Dolara Gidebilecek Mi?

Şu an için 34 bin dolar seviyesinde tutunmayı başarabilmemiz Bitcoin’in tekrar yükselebilmesi için önemli bir faktör gibi gözüküyor. Bunun yanı sıra basit hareketli ortalamaların, 4 saatlik grafikte üzerinde olması da olumlu bir gelişme olabilir. Hareketli ortalamaların üzerinde kalmamız fiyat hareketi için daha iyi olabildiği gibi, o seviyeler karşımıza destek ve direnç seviyeleri olarak da çıkabilir. MACD indikatörü ele alındığında ise günlük grafikte al sinyali vermiş olduğunu gördük. Bu bazı analistlere göre önümüzde ki günlerde etkisini biraz daha gösterebilir ve kripto paraların yönünü yukarı çevirmesini sağlayabilir.

Bitcoin Destek Seviyesi!

Bitcoin Destek Seviyesi
Bitcoin Destek Seviyesi

Hareketli ortalamaların takibinin yapılması ve o seviyelerin destek olarak kabul edilmesi şu an için mantıklı gibi duruyor. Ancak hareketli ortalamalar her geçen zaman değiştiğinden dolayı net bir seviye vermek doğru olmaz. Şu an için ortalamalardan bağımsız olarak 4 saatlik grafikte karşımıza 32 bin dolar destek seviyesi olarak çıkıyor. Ondan önce ise yukarıda bahsettiğimiz 34 bin dolar seviyesinin olduğunu söyleyebiliriz. Analistlere göre destek seviyelerinin kaybı kripto paralar için pek de olumlu olmayabilir.

Bitcoin Direnç Seviyesi!

Bitcoin Direnç Seviyesi
Bitcoin Direnç Seviyesi

Bir çok insan Bitcoin’in zaman zaman toparlanma çabasını yeni bir ralliye başlangıç olarak nitelendirip heyecana kapılıyor. Ancak Bitcoin şu an belirli seviyelerde ilerleyerek bir kanalın içinde sıkışmış gibi gözüküyor. Bu sebeple her artışta trendin yukarı yönlü döndüğünü düşünmeden önce temkinli olmakta fayda olabilir. Karşılaşacağımız ilk direnç seviyesi 200 günlük hareketli ortalamanın seviyesi 35 bin dolar olabilir.

Ardından 36 bin dolar seviyesinin kırılıp kırılmayacağının takibinin yapılması daha sağlıklı gibi duruyor. Analistlere göre bu noktaların kırılması Bitcoin’in 40 bin dolarlara gitmesi için yeterli olabilir gibi gözükse de manipülasyona dayalı söylemlerin fiyat hareketlerini ciddi anlamda etkilediğini ve bu şekilde çıkabilecek haberlere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook