Elon Musk’tan Dogecoin’e Tekrar Destek Geldi

Miachael Saylor'un Doge Yorumu

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Elon Musk, Dogecoin’in işlem verimliliği hakkında attığı bir tweet ile en sevdiği kripto para için bir kez daha hamle yaptı. Musk bugün, DOGE’nin işlem oranını BTC ve ETH’nin çok katmanlı işlem kapasitelerini karşılaştırdığı bir gönderi paylaştı.

Elon Musk’ın Dogecoin paylaşımı

BTC ve ETH çok katmanlı bir işlem sistemine girerken, DOGE’nin eylem planına aykırı olan düşük işlem oranları ve yüksek işlem maliyetleri ile temel işlem katmanları aynı kalıyor. Musk’ın Dogecoin paylaşımı, DOGE topluluğunun üyelerinden birinin daha önceki bir paylaşımı ile tetiklenmiş oldu. Musk’ın tweet’e verdiği yanıt ise şu şekilde;

Dogecoin güncellemesi yakında geliyor! Doge’u dünyanın en çok kullanılan kripto para birimlerinden biri olması için mükemmel bir şekilde konumlandıracak.

Elon Musk & Bitcoin

 

Musk ve Dogecoin ilişkisi

Elon Musk, kripto topluluğunda en yüksek üne sahip kişi. Fakat bu ünü yıl boyunca bir çok kripto para birimini attığı tweetler ile manipüle etmesiyle kazandı. İlk olarak, Tesla’nın elektrikli arabalar için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul edeceğine ilişkin duyurusu, en büyük kripto para biriminin fiyatını uçurmuştu. Bununla birlikte, Bitcoin kullanıcıları için verdiği sözlerden kısa bir süre sonra yükselişi ters çevirdi ve Tesla için yaptığı Bitcoin madenciliğinin sürdürülemez yapısına atıfta bulunarak duyuruyu iptal etti.

Musk, Twitter’ın her yerinde meme bazlı kripto paralarını tanıtmaya devam etti. Shiba Inu ve Floki’den Baby Dogecoin ve Dogecoin‘e kadar Musk, sosyal medyayı kullanarak kripto paralarının fiyatlarını düzenlemeyi kendine görev edindi. Son trend seçimi Dogecoin ve Musk, yakın zamanda bu paylaşımlardan vazgeçecek gibi de durmuyor. Bununla birlikte, insanlar Musk’ın hareketini kripto para pazarını kontrol etmek için yapılan kurnaz bir hareket olarak algılıyor ve kripto topluluğu Musk’ın hilesini takdir etmiyor.

dogecoin paylaşımı

Musk, piyasa karşı manipülatif paylaşımlarından vazgeçmeyebilir, ancak tweet’leri son birkaç hafta içinde Dogecoin fiyatı üzerinde benzer bir etki göstermediği için piyasa bir doyum noktasına ulaşmış gibi gözüküyor.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster