Dogecoin (DOGE) Çöküyor

Miachael Saylor'un Doge Yorumu

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dogecoin (DOGE) fiyatı bugün %7 daha fazla düştü ve meme para birimi için düşüş trendi devam ederken haftalık yeni bir düşük seviye olan 0.2138 dolar kaydetti. Altcoin, 0.227 dolarlık kilit destek seviyesini koruyamadı ve analistler düşüş trendinin daha da devam edebileceğine inanıyor. Dördüncü en büyük kripto para birimi, yedinci sıra için Ripple (XRP) altına düştü.

Dogecoin (DOGE) Günlük Grafik
Dogecoin (DOGE) Günlük Grafik

Dogecoin fiyat durumu

Doge fiyatı, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 dolardan %70 düştü ve yakın zamanda bir trend dönüşü görmeyi başaramazsa fiyat daha da düşmeye devam edebilir. Kripto pazarında hakim düşüş hissi, kripto paraların çoğunluğunun değerlemelerinin %50’den fazlasını yukarıdan kaybetmesine yol açtı.

Dogecoin, fiyatı geniş dalgalanmalar gören ve bu boğa sezonunda mevcut yükselişin arkasında ki temel nedenlerden biri olan, nispeten değişken bir kripto varlık olması. 2021’de fiyatta %5.000’in üzerinde bir artış kaydeden birçok kişi için gerçek bir yatırım seçeneği haline gelmeye başladığı sıralarda da bir kaç Cent yükselmeyi başarmıştı.

Elon Musk’ın Dogecoin üzerinde gücü tükeniyor

Dogecoin’in fiyat artışının arkasında ki en önemli sebeplerden biri, geçmişte paylaştığı tweet’leri ile fiyatında çift haneli dalgalanmalar yaratmayı başaran ve uzun bir süre pump etkisi yaratmayı başaran Elon Musk faktörüydü. Binlerce yeni sosyal medya yatırımcısı, Musk’ın paylaştığı tweet’lere dayanarak Dogecoin’e büyük yatırımlar yaptılar ve boğa sezonunda da büyük kârlar elde ettiler. Ancak Musk’ın DOGE fiyatı üzerinde ki etkisi, son tweet’leri piyasayı hareket ettirmeyi başaramadığı için hızla kayboluyor

Dogecoin (DOGE) memesi

Bu haber , Dogecoin sahipleri için özellikle Elon’un fiyat üzerinde ki etkisine güvenerek bu meme kripto para birimine yatırım yapanlar için iyi olmayabilir, ancak genel olarak bir çok markör, milyarderlerin piyasayı manipüle edemediği Musk öncesi döneme girdiğimize inanıyor.

Birçoğu, Elon Musk’ı birçok amatör kripto yatırımcısının meme para birimine hiçbir kullanım durumu olmadan yatırım yapmak için karşılaşabileceği sonuçlar konusunda uyarmıştı ve Max Keizer’ın gibi diğer kişiler meme para biriminin yükseldiği oranda düşeceğini tahmin etmişti.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook