Ünlü Analist Açıkladı “Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak!”

coin-yorum-31

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ünlü analist Mike McGlone, Bitcoin’in nasıl 100.000 dolara fırlayacağını anlatıyor. Bu olasılığın nedenleri olarak madencilik için yenilenebilir enerji ve Bitcoin halving olduğunu belirtiyor. Ayrıca Bitcoin arzının azaldığına ve Bitcoin talebinin zamanla artacağına inanıyor.

Ortak Bir Fikir Var

Bitcoin
Analist Mike McGlone

Birçok Bitcoin analisti, Bitcoin fiyatının 100.000 dolara çıkabileceğine inanıyor. Bunlardan biri de Mike McGlone, oda diğer analistler gibi bunun kaçınılmaz olduğuna inanıyor ve nedenlerini açıklıyor.

Hacim Her Şeyden Önce Gelir

Bitcoin
Son 5 yıl için bitcoin hacim grafiği

Özellikle McGlone, kriptonun defalarca Bitcoin’den nasıl daha iyi performans gösterdiğini belirterek Ethereum’un performansını karşılaştırıyor. Ancak bu gerçeğe rağmen Bitcoin liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Bunun nedeni olarak Ethereum’dan neredeyse iki kat büyük olan geniş piyasa hacmi olduğunu savunuyor.

100 Bin Dolar Bitcoin İçin Az Bile

Bitcoin

Dahası, McGlone, 100.000 Doların Bitcoin için aslında çok komik bir rakam olduğuna inanıyor ve fiyatın 100.000 dolar’ın bile üzerine çıkacağını düşünüyor. Son gerçekleşen 2020 Bitcoin Halving’in “benzeri görülmemiş bir küresel mali ve parasal teşvik” (Eski Amerika Başkanı Donald Trump’ın Yaptığı Covid Finansal Yardım Paketi) sırasında gerçekleştiğini söyleyerek devam ediyor. Bununla birlikte, giderek daha fazla şirketin kriptoyu satın almaya başlamasıydı. Ek olarak McGlone, Bitcoin’in ‘muazzam bir vaat’ gösterdiğini ve finansal piyasa rezervleri için büyük bir değer olabileceğini belirtiyor. Ayrıca hem ortalama kullanıcı hem de kurumlar için değer saklama olanağı sunduğunu savunuyor.

Yavaş, İstikrarlı Ama Daha Güçlü

Bitcoin

Bitcoin’in yavaş ve istikrarlı bir şekilde daha güçlü ve daha yeşil (Yenilenebilir Enerji) hale geldiği gerçeğinden bahsediyor. Diğer analistler gibi McGlone, Çin’deki baskının madencileri, Bitcoin madenciliği için alternatif ve yenilenebilir enerji kaynakları seçmesine yol açtığını söylüyor.

Örneğin, El Salvador, jeotermal enerji ile Bitcoin madenciliği yapmak için volkanlarını kullanıyor. McGlone ayrıca Bitcoin’in Nisan düzeltmesinin (düşüşünün) aşırı enerji kullanımından kaynaklandığını da ekliyor. Bunu takiben McGlone, Bitcoin’in fiyat geçmişini çiziyor ve fiyatın çok artacağını belirtiyor.

Bitcoin Arzı Yavaş Yavaş Azalıyor

Bitcoin

Bitcoin arzının yavaş yavaş azalması, yaklaşmakta olan fiyat artışının en büyük işaretlerinden biri. Sınırlı arzı nedeniyle, ne kadar çok madeni para çıkarılırsa, o kadar değerli olur. Son olarak, Bitcoin talebinin arzını geçeceği zamanın neredeyse geldiğini söylüyor.

2024 Güzel Bir Yıl Olacak

Bitcoin
Bitcoin Halving Döngüsü

Son olarak, Bitcoin Halving’in her dört yılda bir gerçekleştiğini söylüyor. Bu, BTC ödüllerinin yarıya indirildiği zamandır. Türünün en sonuncusu, madencilik ödüllerinin blok başına 6,25 olduğu 2020’de gerçekleşti. Böylece, 2024’te bir sonraki ödül, blok başına 3.125 ile sınırlanacak. Sonuç olarak, McGlone, tüm bu faktörlerin Bitcoin’in 100.000 doları geçmesine yol açacağından emin.

 

Sen Bitcoin hakkında ne düşünüyorsun? Fikrini bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutma! Yorum yapmak istemiyorsan aşağıdaki simgelerden desteklediğin coini işaretleyebilirsin!

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook