Bitcoin Fiyatının 30 Bin Dolara İnmemesi İçin Gerekenler!

Bitcoin-8

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin 30 Bin dolar seviyesine fazla yakınlaştı. Peki bu bölgeye tekrar inmemesi için ne yapması gerekiyor? İşte detaylar!

Bitcoin İçin 30 Bin Dolar Neden Bu Kadar Önemli?

Bitcoin İçin 30 Bin Dolar Neden Bu Kadar Önemli?
Bitcoin İçin 30 Bin Dolar Neden Bu Kadar Önemli?

Bu bölgenin Bitcoin için önemli olmasının birkaç sebebi var diyebiliriz. Bunlardan biri, Bitcoin aylar sonra ilk defa sert bir gerileme yaşarken tam 30 bin dolardan tepki almamızdı. Bir diğeri ise psikolojik bir destek olması diyebiliriz. Bu bölgede genelde fazla durmayan Bitcoin hızlı bir şekilde tepki alıp yükseliyor. Bu bizlere, bölgede alıcıların baskın olduğunu ve fiyatı yukarı taşıyabildiklerini gösteriyor. İşte alıcıların yoğun olduğu bu bölgenin kaybı bizler için pek de olumlu olmaz diyebiliriz. 30 bin doların altına zaman zamana insek bile hızlı bir toparlanma görmemiz bu seviyenin önemini arttırıyor. Kısa alıcıların fazla olması ve psikolojik bir destek diyebileceğimiz bir sınır olması 30 bin dolar bölgesini önemli kılan birkaç sebep.

Bitcoin 30 Bin Dolara İnmemek İçin Ne Yapmalı?

30 Bin Dolara İnmemek İçin Ne Yapması Gerekiyor?
30 Bin Dolara İnmemek İçin Ne Yapması Gerekiyor?

Bitcoin’in bu bölgelere tekrar gerilememesi için yapması gerekenler var diyebiliriz. Haziran ayının ortasında 41,300 dolara kadar yükselen Bitcoin bu bölgeden ret yemişti. Geri çekilmeden önce tüm yatırımcıları umutlandıran lider kripto para bu seviyede tutunmayı başaramamıştı. Buna bağlı olarak sert bir düşüşe geçen Bitcoin kısa sürede 28,800 dolar seviyesine kadar gerileyerek 4 Ocak tarihinden bu yana en düşük seviyesini kaydetmişti. Yani kısaca 40 bin doların üzerinden ret yiyen BTC gerileyebilmek için kendisine bir sebep buluyor. Bu sebeple 40 bin doların üzerine kendisini hızlı bir şekilde atmakla kalmayıp orada tutunmayı başarabilen bir BTC görürsek 30 bin dolar senaryolarını çöpe atabiliriz gibi gözüküyor.

Analistlerin Paylaşımları!

Rekt Capital Grafiği
Rekt Capital Grafiği

30 bin dolar senaryosu hakkında bir çok analist fikirlerini paylaşıyor. Son olarak ünlü analist Rekt Capital paylaşımlarında BTC için 40 bin doların kilit bir konum olmasından bahsetti. Bunun bir sebebinin de 200-EMA’ya yakın olmasından kaynaklı olduğunu vurguladı. Bu hareketli ortalamanın üzerinde bir kaç sağlam mum kapaması gerektiğini söyledi. Bunun gerçekleşmesi halinde 40 bin doları desteğe çevirebileceğimizi düşünerek 30 bin senaryosunun iptal olacağını savundu. Ancak bu durumun aksi yaşanır ve BTC kısa süre içerisinde 200-EMA’yı ele geçiremez ise bu seviyeden direnç görerek 30 bin doların ortalarına kadar gerileyebileceğimizi aktardı.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster