Bitcoin İçin Golden Cross Beklentisi! Fiyatı Etkileyecek Mi?

Golden Cross

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına golden cross denir. Peki piyasayı nasıl etkiler?

Golden Cross Nedir?

Öncelikle golden coross nedir sorusunu cevaplamak gerekir. Golden cross 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalama üzerine çıkması ile gerçekleşir. Bu kesişimin tam tersi Death cross olarak adlandırılır. Bu kesişimler genelde uzun vadeli trend hakkında bizlere fikir verebilecek yönden veriler oluşturur. Geçtiğimiz haftalarda death cross gerçekleşmişti. Hatta bu isminden de anlayacağınız üzere olumlu bir sinyal olmayacağından yatırımcıları korku ve panik ile hareket etmeye itmişti. Buna rağmen beklenildiği gibi çok sert bir düşüş göremediğimizi de söylemekte fayda var. Fiyat hareketini yukarı yönlü etkilemesi beklentiler arasında.

Gerilemek Mümkün Mü?

Bitcoin'in Geri Çekilme İhtimali!
Bitcoin’in Geri Çekilme İhtimali!

Lider kripto para Bitcoin’in şu an için 36 bin dolar destek seviyesini koruması bekleniyor. Bu seviyenin kaybedilmediği durumlarda Bitcoin için bir düşüş beklentisi olmadığı söyleniyor. Ünlü analist Michael van de Poppe  Bitcoin için “şu ana kadar çok iyi ” ifadelerini kullandı. Bu şekilde yaşanan gerilemeleri de artan fiyatın bir düzeltmesi olarak değerlendiriyorlar. Bunun yanı sıra bazı yatırımcılar bunun bir sebebinin de SEC başkanı Gary Gensler’in yaptığı açıklamalar olduğunu düşünüyor. Binance verilerine bakıldığında 41 bin dolar ve üzerinde ciddi bir satıcı baskısının bulunduğu da ortada. Bu sebeple bu seviyeyi güçlü bir şekilde kırmanın gerektiği belirtiliyor.

Analistlerin Golden Cross Yorumu

Aslında bu kripto para piyasası için oldukça olumlu bir haber diyebiliriz. Bu bir boğa trendine dönüş sinyali olarak değerlendiriliyor. Ancak tam tersine baktığımızda death cross’un gelmesi ile ayı sinyalleri mevcuttu. Buna rağmen beklenilen sert düşüşlerin yaşanmaması uzmanların aklına yükselişlerin de yaşanmayacağı ihtimalini getiriyor. Yine de bunun en azından kısa vadeli fiyatı arttıracağı düşünülmekte. Analistler bu verilerin çalışması halinde ise boğa trendinin devam edeceği ve ciddi artışlar görebileceğimizi dile getiriyorlar. Popüler analist Rect Capital ise piyasaya olumlu bakıyor. Açıklamalarında BTC’nin bu seviyeleri koruması halinde, Ağustos ayının sonlarında kesişimi görebileceğimizi söyledi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster