Bitcoin Aylar Sonra Kritik Desteği Kırdı!

Bitcoin Önemli Seviyeleri!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin geçtiğimiz hafta yüzde 7’lik bir düşüş yaşadı ve neredeyse 6 ayın en düşük seviyesinde kapanış yaptı. Bu kripto para piyasası için olumsuz bir havanın devam etmesini sağladı diyebiliriz.

Kritik Destek Seviyesi Kırıldı!

Dün Coin Otağ Ekibi Tarafından Paylaşılan Günlük Grafikte 31 Bin Dolar Desteği
Dün Coin Otağ Ekibi Tarafından Paylaşılan Günlük Grafikte 31 Bin Dolar Desteği

Bitcoin Ocak ayından beri 31 bin doların altında hiç günlük kapanış yapmamıştı. Son düşüşlerde altına inse bile kapanış yapmamış ve hızlıca tepki almıştı. Ancak aylar sonra ilk defa 31 bin dolar seviyesinin altında bir günlük kapanış yaptı. Bunun ardından sert bir düşüş yaşayan Bitcoin 30 bin dolarlık destek seviyesini de kırmış gözüküyor. Bitcoin 30 bin doların altında yine Ocak ayından beri ilk defa 4 saatlik mum kapanışı gerçekleştirdi. Bu seviyelerin kırılması ile korku ve endişe artmış, panik satışları görülmeye başlamıştır.

Bitcoin Tutunmayı Başarabilecek Mi?

Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!
Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ocak ayında bir süre tutunduğu ve sık sık denediği destek seviyesi 29,600 dolar seviyesinden destek bulan Bitcoin seviyenin kırılması çoğu analiste göre 25 bin ile 27 bin dolar seviyeleri arasına geri çekilebilir. Direnç seviyesi olarak ise eski destek seviyemiz 31 bin doları görebiliriz.

Bitcoin bu düşüşün ardından alıcı bulmalı ve hızlı bir şekilde 30 bin 31 bin dolar seviyelerinin üzerine çıkmalı. Aksi halde bu seviyelerde sıkışıp kalabilir ve düşüşlerin devamını görebiliriz. Bu sebeple bu gün içerisinde hızlı bir tepki yükselişi görmemiz bir nebze olsun olumlu bir hava yaratabilir.

Piyasayı Etkisi Altına Alan Korku!

Bitcoin Korku Endeksi
Bitcoin Korku Endeksi

Kripto para marketini etkisi altına alan korku yatırımcılara mantıktan uzak kararlar almaya itiyor. Parasını kurtarmak adına yapılan büyük alımlar veya yapılan satışlar, düşünülmeden alınan yatırım kararları insanlara zaten düşen piyasada daha çok zarar ettiriyor. Korku endeksine baktığımızda insanların oldukça korktuğunu ve 19 seviyesine kadar gerilediğini görebiliyoruz.

Korku endeksinin boğa piyasasının son gaz devam ettiği dönemlerde 90 seviyesini geçtiğini görmüştük. Düşüşler özelliklede yeni yatırımcıyı korkutmuş durumda. Ancak kurumsal yatırımcının da yavaş yavaş piyasayı terk edeceği yönünde söylentiler mevcut. Net olarak verilere dayanmayan bu iddia kurumsal yatırımcının daha güvenilir ve volatilitesi az yatırım araçlarına yönelmeleri beklenen hamleler arasında diyebiliriz. Kurumsal yatırımcıların piyasayı terk etmesi olumsuz bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook