Boğa Piyasası Geri Dönecek Mi?

boga piyasası
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), uzun zamandır beklenen bir oynaklık dönemi kritik bir boğa seviyesi dönüşü gördüğü için 2 Haziran’da 38.000 $ ‘ı vurdu.

Yatırımcılar, yukarı yönlü artışlar olacağı hususunda “güçlü bir inanca” sahip
BTC/USD’nin Çarşamba günü sonunda direnci 37.500$’da yenerek 38.090$’lık yerel zirvelere ulaştığını gösterdi.

30.000 doların destek olarak kalıp kalmayacağına dair sorular bile soruluyordu ve olası bir fiyat düşüşü 20.000 dolar veya daha da kötü olacaktı. Ancak son hareketleriyle beraber gözle görülür şekilde yükseldi.

Popüler bir yatırımcı şu şekilde konuştu.

 Geçen hafta düşüş flamasını ve olası senaryolarını gösterdim… Yeni bir zirve yaptık, yani BTC bu mevcut hamlede 5 ayak yukarı çıkıyor ve kapıları daha yukarılara açıyor. Önümüzdeki günlerde yükselişe geçeceğimize kuvvetle inanıyorum.

37.500 dolarlık direncin kesin olarak kırılması durumunda. Bazı analiz şirketlerinin bildirdiğine göre bu seviye boğalar için bir çizgiyi temsil ediyor ve o çizgiyi desteklemek için 40.000 dolar ve 42.000 dolar seviyelerinden daha yüksek kritik seviyelere giden yolu açacaktır.

Bitcoin’in mikro bir yükselişe ihtiyacı var.

Diğer bir yatırımcı ise, toparlanmanın düşüşleri önlemesi adına “sürekli” yükseliş aktivitesine ihtiyaç duyduğunu savunarak temkinli davrandı.

Haftalık grafikte beliren sözde “death cross” formasyonunun altını çizdi, bu aşağı yönlü iki hareketli ortalama 50 ve 200 haftalıkta birbirini geçiyor.

Twitter takipçilerine verdiği demeçte şöyle dedi.

Önümüzdeki haftalarda bir BTC Death Cross olabilir veya olmayabilir. Ancak bu, BTC’nin o zamana kadar mevcut seviyelerden toparlanamayacağı anlamına gelmez

Yaşanan bu son hareketler momentumun Bitcoin’i destek olarak 30.000 $ ile geniş ticaret aralığının alt ucundan daha yükseğe çıkaramadığını izleyen hodlers için bu önemliydi.

Aslında, Death Cross’u ortadan kaldırmak için sürekli bir yükseliş tepkisi gerekiyor. Herhangi bir makro düşüşü ortadan kaldırmak için BTC’nin hareketlenmesi gerekiyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!