Bitcoin 50.000 Dolar Psikolojik Engelini Aşabilecek mi?

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in 50.000 doların altındaki mücadelesi beklenenden daha uzun sürdü. Bitcoin yazım sırasında FED açıklamalarından sonra yükselişe geçti. Lider kripto para son 24 saatte %3 yükselişle 48.200 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak BTC hala 46.000 dolar ile 49.500 dolar arasındaki konsolide hareketini devam ettiriyor. Bu yüzden yatırımcılar 50.000 doların üzerinde hızlı bir yükseliş beklentileri azalttı. Altcoin piyasası da Bitcoin ile hareket ettiğinden benzer hareketler altcoin piyasasında da gözleniyor.

Bitcoin Orta ve Uzun Vadede Pozitif

Bitcoin haftalık olarak hala boğa ve günlük grafikte neredeyse nötr olmasına rağmen kısa zaman dilimlerinde oldukça değişkendi. Son bir aydaki büyük fiyat artışlarının ardından bir miktar konsolidasyon bekleniyordu. Ancak, en kötüsü gerçekten bitti mi yoksa konsolide hareket devam edecek mi?

Bitcoin için ilk endişe verici şey 200 günlük hareketli ortalamayı test etmek olacaktır. Önceki aşağı yönlü hareketlerde bu hareketli ortalama destek görevi görmüştü. Aynı şekilde bu destek seviyesine bir test gelirse Bitcoin’in tutunmasını bekleyebiliriz. Ancak tutunmayı başaramazsa daha düşük seviyelere bir düşüş beklenebilir.

Bitcoin-08.27-2

Bunun dışında, günlük grafikte Bitcoin’in RSI’ında bir düşüş de piyasada süren satış baskısını vurguladı. Bu satış baskısının etkileri piyasada 19 Haziran’dan bu yana en büyük borsa girişleriyle gerçekleşti. Bu bir ayı işaretiydi. Çünkü kripto paralar birincil tasfiye hedefiyle soğuk cüzdanlardan ve dijital cüzdanlardan taşınmış olabilir. Düşen fiyatlar da borsalarda görülen tasfiyelerin veya girişlerin bir sonraki etkisiydi.

Dahası bir Santiment verisi son iki günün tüm zamanların en büyük giriş günleri olduğunu kaydetti. Her iki günde borsalara akan total Bitcoin’in değeri 1.68 milyon dolar. Bu, haftanın geri kalanında daha fazla volatiliteye yol açabilir.

Bitcoin-08.26-3

50.000 Dolar Öncesi Aşılması Gereken Sorunlar Var!

Bitcoin’in MVRV Intraday (30day) çalkantılı piyasaya paralel olarak keskin bir düşüş kaydetti. Gösterge, fiyatın son bir ay içinde gördüğü “adil değerin” altında olduğunun altını çizen bir bulgu olarak bir ayın en düşük değerine dikkat çekti.

Bitcoin-08.27-4

Buna ek olarak, hızdaki keskin bir düşüş, ağ içinde daha az kripto paranın dolaştığını vurguladı. Bu BTC’nin bu zaman diliminde işlemlerde daha az kullanıldığı anlamına geliyordu. Ağdaki daha az işlemin yanı sıra son birkaç gün içinde aktif adreslerdeki düşüş, BTC’nin 50 bin doları test etmesinden önce öne çıkan bazı zorluklardı.

Bitcoin’in ilerlemek için daha fazla alım baskısına ihtiyacı olacaktır.

Ayrıca, BTC 200 günlük MA’ya desteğini koruyabilirse bu iyi bir işaret olacaktır. Ancak olmazsa 42.500 dolar ve 40 bin dolar seviyesindeki destek seviyelerinin dikkatle izlenmesi gerekiyor. Bununla birlikte, yazım sırasında, ölçümler yüksek volatilite ile uzatılmış bir konsolidasyon dönemine işaret etti.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster