Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin 16.500 Doların Üzerinde: Bu Bir Ayı Tuzağı Olabilir mi?

Bitcoin 16.500 Doların Üzerinde: Bu Bir Ayı Tuzağı Olabilir mi?

-

Bitcoin (BTC) fiyatları 16.500 doların üzerine çıktı ancak bu bir ayı tuzağı olabilir mi? Bitcoin fiyatları düşüşe mi geçecek yoksa yükselişe mi? İşte detaylar…

  • FTX olayları fiyatı etkilemeye devam ederken BTC’nin fiyatı son zamanların en yüksek seviyesi olan 18.000 $’ı kaybetti.
  • Çoğu trader ve yatırımcı için işler belirsiz göründüğünden, fiyat piyasanın mevcut durumu ile korele bir şekilde düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.
  • Fiyat 50 Basit Hareketli Ortalamayı (EMA) geri kazandığından, BTC’nin fiyatı günlük zaman diliminde 15.500 $’lık düşük bir seviyeden sıçradı.

Bitcoin (BTC) için son birkaç gün oldukça ılıman geçti, fiyat 15.500 $’dan 16.500 $’a yükseldi ve altcoinler kripto pazarında bir miktar rahatlama yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatındaki rahatlamaya rağmen, fiyat hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18.000 $’ın altında işlem görüyor ve bu, bölgenin artık büyük bir ralli için direnç işlevi gördüğü düşünüldüğünde biraz problemli bir bölge oluyor. FTX ve Binance olayları ve diğer büyük yatırımcıların domino etkisi, piyasa henüz büyük bir hamle yapmadığı için piyasayı durma noktasına getirdi ve bu da piyasanın nereye yönelebileceği konusunda büyük korkulara yol açtı.

Haftalık Grafikte Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Birçok altcoin, fiyat düşüşünü durduran temel desteğini kaybettikten sonra güç göstermek için mücadele ettiğinden, son birkaç gün kripto alanında çok fazla inişli çıkışlı oldu.

BTC’nin fiyatı 15.500$’lık bir bölgeye düştü ve birçok kişi, alıcılar fiyatı 16.500 dolarlık bir bölgeye yükselttikçe fiyat bu bölgeden sıçradığında 14.000$ ila 12.000$’lık bir bölgeye daha da düşmesini bekliyordu.

Bu bölge 19.500 $’a kadar daha iyi fiyat hareketi için anahtar haline geldiğinden, BTC’nin fiyatının daha fazla rahatlama belirtisi için 18.500 $’ın üzerine çıkması gerekiyor.

  • BTC fiyatı için haftalık direnç – 18.500 dolar.
  • BTC fiyatı için haftalık destek – 15.500 dolar.

Günlük Grafikte BTC Fiyat Analizi

BTC/USDT 1 Günlük Grafik
BTC/USDT 1 Günlük Grafik | TradingView

Bitcoin Fiyatı, FTX olayları nedeniyle 15.500$’lık bir bölgeye düştükten sonra 16.500$’ın üzerinde işlem gördüğü için günlük zaman diliminde oldukça güçlü.

BTC’nin fiyatı 17.500 doların üzerine çıkarsa, BTC fiyatı için daha fazla ralli görebiliriz; 16.000 $ bölgesinin altına kırılma, fiyat düşebileceği için bir ayı tuzağı olacaktır.

BTC’nin fiyatı 50 ve 200 EMA’nın altında işlem görüyor ve BTC fiyatının yükselme eğilimi göstermesi için direnç görevi görüyor. 18.500 $ ve 23.500 $’lık fiyat, boğaların ayılar tarafından daha fazla düşüş trendinden korunmaları için geri alınması gereken 50 ve 200 EMA’nın fiyatına karşılık geliyor.

  • BTC fiyatı için günlük direnç – 17.500 dolar.
  • BTC fiyatı için günlük destek – 16.500$-15.500$.
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler