Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin 16.500 Doların Üzerinde: Bu Bir Ayı Tuzağı Olabilir mi?

Bitcoin 16.500 Doların Üzerinde: Bu Bir Ayı Tuzağı Olabilir mi?

-

Bitcoin (BTC) fiyatları 16.500 doların üzerine çıktı ancak bu bir ayı tuzağı olabilir mi? Bitcoin fiyatları düşüşe mi geçecek yoksa yükselişe mi? İşte detaylar…

  • FTX olayları fiyatı etkilemeye devam ederken BTC’nin fiyatı son zamanların en yüksek seviyesi olan 18.000 $’ı kaybetti.
  • Çoğu trader ve yatırımcı için işler belirsiz göründüğünden, fiyat piyasanın mevcut durumu ile korele bir şekilde düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.
  • Fiyat 50 Basit Hareketli Ortalamayı (EMA) geri kazandığından, BTC’nin fiyatı günlük zaman diliminde 15.500 $’lık düşük bir seviyeden sıçradı.

Bitcoin (BTC) için son birkaç gün oldukça ılıman geçti, fiyat 15.500 $’dan 16.500 $’a yükseldi ve altcoinler kripto pazarında bir miktar rahatlama yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatındaki rahatlamaya rağmen, fiyat hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18.000 $’ın altında işlem görüyor ve bu, bölgenin artık büyük bir ralli için direnç işlevi gördüğü düşünüldüğünde biraz problemli bir bölge oluyor. FTX ve Binance olayları ve diğer büyük yatırımcıların domino etkisi, piyasa henüz büyük bir hamle yapmadığı için piyasayı durma noktasına getirdi ve bu da piyasanın nereye yönelebileceği konusunda büyük korkulara yol açtı.

Haftalık Grafikte Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Birçok altcoin, fiyat düşüşünü durduran temel desteğini kaybettikten sonra güç göstermek için mücadele ettiğinden, son birkaç gün kripto alanında çok fazla inişli çıkışlı oldu.

BTC’nin fiyatı 15.500$’lık bir bölgeye düştü ve birçok kişi, alıcılar fiyatı 16.500 dolarlık bir bölgeye yükselttikçe fiyat bu bölgeden sıçradığında 14.000$ ila 12.000$’lık bir bölgeye daha da düşmesini bekliyordu.

Bu bölge 19.500 $’a kadar daha iyi fiyat hareketi için anahtar haline geldiğinden, BTC’nin fiyatının daha fazla rahatlama belirtisi için 18.500 $’ın üzerine çıkması gerekiyor.

  • BTC fiyatı için haftalık direnç – 18.500 dolar.
  • BTC fiyatı için haftalık destek – 15.500 dolar.

Günlük Grafikte BTC Fiyat Analizi

BTC/USDT 1 Günlük Grafik
BTC/USDT 1 Günlük Grafik | TradingView

Bitcoin Fiyatı, FTX olayları nedeniyle 15.500$’lık bir bölgeye düştükten sonra 16.500$’ın üzerinde işlem gördüğü için günlük zaman diliminde oldukça güçlü.

BTC’nin fiyatı 17.500 doların üzerine çıkarsa, BTC fiyatı için daha fazla ralli görebiliriz; 16.000 $ bölgesinin altına kırılma, fiyat düşebileceği için bir ayı tuzağı olacaktır.

BTC’nin fiyatı 50 ve 200 EMA’nın altında işlem görüyor ve BTC fiyatının yükselme eğilimi göstermesi için direnç görevi görüyor. 18.500 $ ve 23.500 $’lık fiyat, boğaların ayılar tarafından daha fazla düşüş trendinden korunmaları için geri alınması gereken 50 ve 200 EMA’nın fiyatına karşılık geliyor.

  • BTC fiyatı için günlük direnç – 17.500 dolar.
  • BTC fiyatı için günlük destek – 16.500$-15.500$.
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler