Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin 16.500 Doların Üzerinde: Bu Bir Ayı Tuzağı Olabilir mi?

  Bitcoin 16.500 Doların Üzerinde: Bu Bir Ayı Tuzağı Olabilir mi?

  -

  Bitcoin (BTC) fiyatları 16.500 doların üzerine çıktı ancak bu bir ayı tuzağı olabilir mi? Bitcoin fiyatları düşüşe mi geçecek yoksa yükselişe mi? İşte detaylar…

  • FTX olayları fiyatı etkilemeye devam ederken BTC’nin fiyatı son zamanların en yüksek seviyesi olan 18.000 $’ı kaybetti.
  • Çoğu trader ve yatırımcı için işler belirsiz göründüğünden, fiyat piyasanın mevcut durumu ile korele bir şekilde düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.
  • Fiyat 50 Basit Hareketli Ortalamayı (EMA) geri kazandığından, BTC’nin fiyatı günlük zaman diliminde 15.500 $’lık düşük bir seviyeden sıçradı.

  Bitcoin (BTC) için son birkaç gün oldukça ılıman geçti, fiyat 15.500 $’dan 16.500 $’a yükseldi ve altcoinler kripto pazarında bir miktar rahatlama yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatındaki rahatlamaya rağmen, fiyat hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18.000 $’ın altında işlem görüyor ve bu, bölgenin artık büyük bir ralli için direnç işlevi gördüğü düşünüldüğünde biraz problemli bir bölge oluyor. FTX ve Binance olayları ve diğer büyük yatırımcıların domino etkisi, piyasa henüz büyük bir hamle yapmadığı için piyasayı durma noktasına getirdi ve bu da piyasanın nereye yönelebileceği konusunda büyük korkulara yol açtı.

  Haftalık Grafikte Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

  Birçok altcoin, fiyat düşüşünü durduran temel desteğini kaybettikten sonra güç göstermek için mücadele ettiğinden, son birkaç gün kripto alanında çok fazla inişli çıkışlı oldu.

  BTC’nin fiyatı 15.500$’lık bir bölgeye düştü ve birçok kişi, alıcılar fiyatı 16.500 dolarlık bir bölgeye yükselttikçe fiyat bu bölgeden sıçradığında 14.000$ ila 12.000$’lık bir bölgeye daha da düşmesini bekliyordu.

  Bu bölge 19.500 $’a kadar daha iyi fiyat hareketi için anahtar haline geldiğinden, BTC’nin fiyatının daha fazla rahatlama belirtisi için 18.500 $’ın üzerine çıkması gerekiyor.

  • BTC fiyatı için haftalık direnç – 18.500 dolar.
  • BTC fiyatı için haftalık destek – 15.500 dolar.

  Günlük Grafikte BTC Fiyat Analizi

  BTC/USDT 1 Günlük Grafik
  BTC/USDT 1 Günlük Grafik | TradingView

  Bitcoin Fiyatı, FTX olayları nedeniyle 15.500$’lık bir bölgeye düştükten sonra 16.500$’ın üzerinde işlem gördüğü için günlük zaman diliminde oldukça güçlü.

  BTC’nin fiyatı 17.500 doların üzerine çıkarsa, BTC fiyatı için daha fazla ralli görebiliriz; 16.000 $ bölgesinin altına kırılma, fiyat düşebileceği için bir ayı tuzağı olacaktır.

  BTC’nin fiyatı 50 ve 200 EMA’nın altında işlem görüyor ve BTC fiyatının yükselme eğilimi göstermesi için direnç görevi görüyor. 18.500 $ ve 23.500 $’lık fiyat, boğaların ayılar tarafından daha fazla düşüş trendinden korunmaları için geri alınması gereken 50 ve 200 EMA’nın fiyatına karşılık geliyor.

  • BTC fiyatı için günlük direnç – 17.500 dolar.
  • BTC fiyatı için günlük destek – 16.500$-15.500$.
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler