Diğer
  Ana SayfaHaberEmtia Uzmanı: Bitcoin, Domino Taşı Etkisiyle 10 Bin Doları Görebilir!

  Emtia Uzmanı: Bitcoin, Domino Taşı Etkisiyle 10 Bin Doları Görebilir!

  -

  Kripto para piyasası, çoğu dijital varlıktan önemli bir sermaye çıkışına sebebiyet veren FTX likidite krizi tarafından sarsıldı. Bitcoin (BTC) gibi varlıklar yeni bir yılın en düşük seviyesini ziyaret ederken, analistler şimdi mevcut piyasa koşullarının diğer sektörlere de sıçrayabileceğini tahmin ediyor.

  Nitekim, Bloomberg Intelligence’deki emtia stratejisti Mike McGlone, 9 Kasım’da bir tweet’te kripto piyasasındaki düşüşün diğer piyasalarda ‘makroekonomik domino’ olarak adlandırdığı bir kapitülasyonu tetikleyebileceğini belirtti.

  “Bu Bitcoin, Kripto Düşüş Makroekonomik Dominoları Tetikleyebilir – Bitcoin ve kripto varlıklarının çöküşü, bu yıl baskı altında olan çoğu piyasada kapitülasyon satışlarını tetikleyebilir” dedi McGlone.

  Bir piyasa analizinde stratejist, Binance FTX olaylarının kripto sektörü için bir şok olmasına rağmen makroekonomik etkinin  deönemli olabileceğini öne sürdü.

  Bitcoin’in 10.000 dolara düzeltmesi muhtemel

  Ancak McGlone, Bitcoin’in yarıştaki en hızlı atlardan biri olmaya devam ettiğini, ancak varlığın 10.000 dolarlık desteği test etme riskini taşıdığını savundu. Bu satırda, Bitcoin son 24 saatte %11’in üzerinde bir düzeltme yaptıktan sonra basına göre 17.400 dolardan işlem görüyordu.

  Ayrıca, analistin makroekonomiye yayılma projeksiyonu, Bitcoin’in yükselen enflasyon ve sıkılaşan Federal Rezerv politikaları arasında hisse senetleri ile birlikte işlem görmesiyle ortaya çıkıyor.

  FTX krizinin zaman çizelgesi

  Özellikle, FTX’in sahibi Sam Bankman-Fried tarafından kurulan bir kripto ticaret şirketi olan Alameda Research’ün bilançosunun borsa yerel FTT tokenleriyle dolu olduğu ortaya çıktıktan sonra oklar FTX’i göstermeye başladı. Dolayısıyla Alameda’nın da kardeş bir şirketin kurduğu temel üzerine inşa edildiği anlamına geliyordu.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun şirketin elindeki FTT tokenlerini satacağını belirtmesinin ardından piyasa sarsıldı. Aynı zamanda Binance, piyasa kanaat önderlerinin kripto alanını stabilize edeceğini önerdiği ancak sonuçlandırılması zor olan bir anlaşma olan FTX’i satın alacağını duyurdu.

  Dalgalanma boyutu, kripto para piyasası 24 saat içinde sermayede 100 milyar doların üzerinde kaybettikten sonra kaydedildi. Basın saatine kadar, genel kripto piyasası kapitalizasyonu yaklaşık 866 milyar dolara düştü.

  Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler