Binance’den Tüm Kullanıcılarına KYC Şartı!

binance-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto varlık borsalarından Binance, tüm kullanıcılarına hizmetleri için KYC şartı getirdiğini duyurdu!

Binance’den KYC Şartı!

Binance, Global olarak düzenleyicilerle ilgili birden fazla sorun yaşanmasının ardından mecburi olarak KYC önemlerini aldığını resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Dünyanın en büyük kripto varlık borsası başkanı CZ, platformun tüm yeni kullanıcıları doğrulama için verilerini sağlamaya zorlayacağını yazdı.

Getirilen KYC Şartının daha güçlü mevzuat uyumluluğu ve kullanıcı güvenliğini geliştirmek ayrıca herkes için daha güvenli bir kripto ortamı sağlamak için yapıldığını açıkladı. Binance, işlemlerde doğrulanmamış kullanıcıların hesaplarınıda kısıtlama yoluna gidecek.

Getirilen KYC Şartıyla beraber artık tüm yeni kullanıcıların Binance tarafından sunulan tüm ürün ve hizmetlere erişebilmeleri için minimum Orta Düzey Doğrulama’dan geçmeleri gerekecek. Bu, para yatırabilme ve çekebilmenin yanı sıra kripto ve türevleri ticaretinide içermekte. Henüz KYC Şartını yerine getirmeyen kullanıcıların, işlemlerde “Para Çekme” işlemleri sınırlandırılacak. Sadece para çekmelerine, Emir iptal etmelerine, pozisyonlarını kapatmalarına ve geri ödeme yapmalarına izin verilecek.

Binance Blog gönderisinde, kullanıcılara daha iyi bir hizmet vermek için, daha güvenli bir ortam sağlayabilmek için KYC şartı getirildiğini tekrar tekrar belirtti.

wp4597658

KYC Nedir?

KYC’nin Türkçe anlamı “Müşterini Tanı”dır. Genellikle şirketler müşterilerini daha iyi tanımak ve güvenliklerini sağlamak için KYC sistemini kullanırlar.

KYC, müşterinin kişisel bilgilerini doğrulamaktır. Müşteri, çeşitli doğrulama süreçleriyle kimlik bilgilerini ve ikamet ettiği yeri kanıtlamak için belgeler kullanırlar.

Kurumlar da bu şekilde hem kendilerinin hem de müşterilerinin güvenliğini sağlamış olurlar.

Kısacası bu yapılan KYC şartı ile Binance‘nin müşterilerine verdiği değeri ve onları koruma kapsamında yaptığını görebiliyoruz.

Sizlerin Binance’nin Getirdiği KYC şartı ile ilgili düşünceleri neler? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster