Diğer
  Ana SayfaHaberBinance Sektörü Daha Güvenli Hale Getirmek İçin Karar Aldı

  Binance Sektörü Daha Güvenli Hale Getirmek İçin Karar Aldı

  -

  Binance birkaç ülkede karşılaştığı düzenleyici sıkıntılardan dolayı, son birkaç hafta içinde yerel düzenlemelere uymak için çeşitli karalar aldı. Popüler kripto borsası şimdi eski ABD Hazine Kriminal Müfettişi Greg Monahan’ı Küresel Kara Para Aklama Raporlama Sorumlusu (GMLRO) olarak atadı.

  Binance Dikkat Çekici Bir Hamle Yaptı

  Amerikalı yetkili yaklaşık 30 yıl boyunca ABD hükümetine hizmet etti. Rollerinin çoğu vergi, kara para aklama ve diğer ilgili mali suçların soruşturulmasını içeriyordu. Birçok yüksek profilli siber suçlunun mahkum edilmesiyle sonuçlanan soruşturmalara öncülük etti.

  Monahan’a göre,

  “Binance, pazar lideri ürünler sunmaktan kripto endüstrisini daha güvenli bir yer haline getirmeye yardımcı olan yüksek profilli soruşturmaları desteklemeye kadar kullanıcılarını ön planda koyma konusunda güçlü bir kültüre sahiptir.”

  Ayrıca şunları ekledi:

  “Çabalarım, Binance’in uluslararası kara para aklamayla mücadelesine (AML) odaklanacaktır. Ek olarak borsanın dünya çapındaki düzenleyici ve kolluk kuvvetleriyle ilişkilerini güçlendirmeye odaklanacak.”

  Binance CEO’su Changpeng Zhao bu uyum çalışmalarında ön sıralarda yer aldı. Ek olarak yönetici, Monahan’ın atanmasını da memnuniyetle karşıladı ve şöyle iddia etti:

  “Kullanıcılarımızın çıkarlarını korumak için Binance’i her zaman en yüksek standartlarda tuttuk. Bu amaçla Binance’i ve daha geniş sektörü tüm katılımcılar için güvenli bir yer haline getirmek için çalışmalarımızı her zaman genişletiyoruz.

  CZ, “Eski bir ABD Federal Yasa Uygulama Müfettişi olarak Greg Monahan, Binance’e zengin bir AML ve soruşturma deneyimi getiriyor.” dedi.

  Düzenleyici Kurumlar Baskı Yapıyor!

  Son birkaç aydır Binance, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumlardan çok fazla inceleme altındaydı. Ayrıca bazıları tarafı uyarırken, bazıları da uygun yetkinin bulunmadığını gerekçe göstererek şirketin faaliyetlerini yasakladı.

  Binance bazı yerlerdeki operasyonlarını kapatırken, bazılarında da regülatörlere uygun hale geldi. Kripto borsası, belirli yatırım ürünü tekliflerini durdurarak ikincisini yapıyor. Binance, şirket içindeki değişen politikalar konusunda da bir dereceye kadar esneklik göstermiştir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler