Binance Sektörü Daha Güvenli Hale Getirmek İçin Karar Aldı

Binance-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance birkaç ülkede karşılaştığı düzenleyici sıkıntılardan dolayı, son birkaç hafta içinde yerel düzenlemelere uymak için çeşitli karalar aldı. Popüler kripto borsası şimdi eski ABD Hazine Kriminal Müfettişi Greg Monahan’ı Küresel Kara Para Aklama Raporlama Sorumlusu (GMLRO) olarak atadı.

Binance Dikkat Çekici Bir Hamle Yaptı

Amerikalı yetkili yaklaşık 30 yıl boyunca ABD hükümetine hizmet etti. Rollerinin çoğu vergi, kara para aklama ve diğer ilgili mali suçların soruşturulmasını içeriyordu. Birçok yüksek profilli siber suçlunun mahkum edilmesiyle sonuçlanan soruşturmalara öncülük etti.

Monahan’a göre,

“Binance, pazar lideri ürünler sunmaktan kripto endüstrisini daha güvenli bir yer haline getirmeye yardımcı olan yüksek profilli soruşturmaları desteklemeye kadar kullanıcılarını ön planda koyma konusunda güçlü bir kültüre sahiptir.”

Ayrıca şunları ekledi:

“Çabalarım, Binance’in uluslararası kara para aklamayla mücadelesine (AML) odaklanacaktır. Ek olarak borsanın dünya çapındaki düzenleyici ve kolluk kuvvetleriyle ilişkilerini güçlendirmeye odaklanacak.”

Binance CEO’su Changpeng Zhao bu uyum çalışmalarında ön sıralarda yer aldı. Ek olarak yönetici, Monahan’ın atanmasını da memnuniyetle karşıladı ve şöyle iddia etti:

“Kullanıcılarımızın çıkarlarını korumak için Binance’i her zaman en yüksek standartlarda tuttuk. Bu amaçla Binance’i ve daha geniş sektörü tüm katılımcılar için güvenli bir yer haline getirmek için çalışmalarımızı her zaman genişletiyoruz.

CZ, “Eski bir ABD Federal Yasa Uygulama Müfettişi olarak Greg Monahan, Binance’e zengin bir AML ve soruşturma deneyimi getiriyor.” dedi.

Düzenleyici Kurumlar Baskı Yapıyor!

Son birkaç aydır Binance, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumlardan çok fazla inceleme altındaydı. Ayrıca bazıları tarafı uyarırken, bazıları da uygun yetkinin bulunmadığını gerekçe göstererek şirketin faaliyetlerini yasakladı.

Binance bazı yerlerdeki operasyonlarını kapatırken, bazılarında da regülatörlere uygun hale geldi. Kripto borsası, belirli yatırım ürünü tekliflerini durdurarak ikincisini yapıyor. Binance, şirket içindeki değişen politikalar konusunda da bir dereceye kadar esneklik göstermiştir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster