Diğer
  Ana SayfaHaberBinance Borsası Hong Kong Kullanıcılarını Kısıtlıyor!

  Binance Borsası Hong Kong Kullanıcılarını Kısıtlıyor!

  -

  Dev kripto para borsası Binance, Hong Kong kullanıcıları için türev ticaretini yasaklayacak! İşte dev borsanın kararının detayları!

  Binance Ne Yapmaya Çalışıyor?

  Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!
  Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance bu hamlesi ile riskleri en aza indirmeyi planlıyor. Bu riskleri azaltma girişimlerini hızlandırmak istediğini belirten borsa resmi bir açıklamada yaptı. Açıklamada “Hong Kong’dan gelen kullanıcıların açık pozisyonlarını kapatmak için 90 günlük bir ödemesiz süreç olacak. Ödemesiz dönemde yeni pozisyon açılamaz.” ifadelerine yer verdi. Kimileri bunu bir baskı olarak düşünse de Binance kullanıcılarını korumaya çalıştığını ifade ediyor. Bu şekilde riski azaltacağını savunuyor.

  Dev Borsanın CEO’su CZ Açıklama Yaptı!

  Binance CEO'su CZ
  Binance CEO’su CZ

  CZ, Hong Kong ile ilgili gelişmeleri özetleyerek “Hong Kong’dan yeni Binance kullanıcıları artık vadeli hesap açamaz. Mevcut kullanıcılar için ise erişimi azaltacağız.” ifadelerini kullandı. Bunun bir sebebi de CZ’nin geçmiş açıklamalarından kaynaklı olabilir. Çünkü geçmişte kaldıraçlı işlemlerin kripto para sektörü için zararlı olabileceğini vurgulamıştı. Lider kripto para borsası geçtiğimiz haftalarda ise kaldıraç miktarını azaltacağını duyurmuştu. Aynı kararı FTX borsası da almıştı. Bunun sebebi kripto sektöründen riski azaltmak ve yatırımcıya güven vermek. Riskli işlemlerin olması sektöre yeni girecek insanların çekimser yaklaşmasına sebep olabiliyor.

  Kripto Paralara Etkisi!

  Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!
  Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!

  Alınan bu kararın kripto para sektörüne etkisi merak konusu. Kimi yatırımcılar bunu bir kısıtlama olarak ele alıyor. Bu da olumsuz bir gelişme gibi gözüküyor. Ancak bazı yatırımcılar daha öncesinde bahsettiğimiz gibi riski azaltarak piyasaya yatırımcı çekebilmenin mümkün olduğunu düşünüyorlar.  Bu sebeple olumlu ve olumsuz olarak ikiye ayrılan yatırımcılardan ortak bir fikir çıkmış gibi gözükmüyor. Ancak yine de genel anlamda riski azaltmanın hem yatırımcılar için hem kripto para sektörü için daha uygun olduğunu düşünenler bir miktar daha fazla. Bu sebeple bu karara doğrudan olumsuz bir gelişme gözü ile bakmamak daha doğru olur. Dev borsa bu kararın ne zaman hayata geçirileceği ile ilgili net bir tarih henüz vermedi. Ancak yakın zamanda hayata geçirileceği tahmin ediliyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler