Binance Borsası Hong Kong Kullanıcılarını Kısıtlıyor!

binance

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dev kripto para borsası Binance, Hong Kong kullanıcıları için türev ticaretini yasaklayacak! İşte dev borsanın kararının detayları!

Binance Ne Yapmaya Çalışıyor?

Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!
Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance bu hamlesi ile riskleri en aza indirmeyi planlıyor. Bu riskleri azaltma girişimlerini hızlandırmak istediğini belirten borsa resmi bir açıklamada yaptı. Açıklamada “Hong Kong’dan gelen kullanıcıların açık pozisyonlarını kapatmak için 90 günlük bir ödemesiz süreç olacak. Ödemesiz dönemde yeni pozisyon açılamaz.” ifadelerine yer verdi. Kimileri bunu bir baskı olarak düşünse de Binance kullanıcılarını korumaya çalıştığını ifade ediyor. Bu şekilde riski azaltacağını savunuyor.

Dev Borsanın CEO’su CZ Açıklama Yaptı!

Binance CEO'su CZ
Binance CEO’su CZ

CZ, Hong Kong ile ilgili gelişmeleri özetleyerek “Hong Kong’dan yeni Binance kullanıcıları artık vadeli hesap açamaz. Mevcut kullanıcılar için ise erişimi azaltacağız.” ifadelerini kullandı. Bunun bir sebebi de CZ’nin geçmiş açıklamalarından kaynaklı olabilir. Çünkü geçmişte kaldıraçlı işlemlerin kripto para sektörü için zararlı olabileceğini vurgulamıştı. Lider kripto para borsası geçtiğimiz haftalarda ise kaldıraç miktarını azaltacağını duyurmuştu. Aynı kararı FTX borsası da almıştı. Bunun sebebi kripto sektöründen riski azaltmak ve yatırımcıya güven vermek. Riskli işlemlerin olması sektöre yeni girecek insanların çekimser yaklaşmasına sebep olabiliyor.

Kripto Paralara Etkisi!

Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!
Binance Borsası Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor!

Alınan bu kararın kripto para sektörüne etkisi merak konusu. Kimi yatırımcılar bunu bir kısıtlama olarak ele alıyor. Bu da olumsuz bir gelişme gibi gözüküyor. Ancak bazı yatırımcılar daha öncesinde bahsettiğimiz gibi riski azaltarak piyasaya yatırımcı çekebilmenin mümkün olduğunu düşünüyorlar.  Bu sebeple olumlu ve olumsuz olarak ikiye ayrılan yatırımcılardan ortak bir fikir çıkmış gibi gözükmüyor. Ancak yine de genel anlamda riski azaltmanın hem yatırımcılar için hem kripto para sektörü için daha uygun olduğunu düşünenler bir miktar daha fazla. Bu sebeple bu karara doğrudan olumsuz bir gelişme gözü ile bakmamak daha doğru olur. Dev borsa bu kararın ne zaman hayata geçirileceği ile ilgili net bir tarih henüz vermedi. Ancak yakın zamanda hayata geçirileceği tahmin ediliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster