Binance Coin: Düşüş Trendine Girmemesi İçin Gerekenler

bnb-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance Coin, ikili dip formasyonunuyla %10’un üzerinde düşmesinin ardından saatlik grafiklerde bir toparlanmaya tanık oluyordu. 390-395 dolar destek bölgesi kayıpları azaltmayı başardı. Bunun üzerinde kapanış, boğaların piyasanın yakın vadeli kontrolünü üstlenmelerine ve uzun süreli bir geri çekilme risklerini reddetmelerine izin verecektir.

Binance Coin Kritik Eşikte Bulunuyor!

Yazım sırasında Binance Coin son 24 saate %8’lik düşüşle 396 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Binance-Coin-08.18
Binance Coin 1 saatlik grafiği

435 dolarda oluşan ikili tepe formasyonu yatırımcıların dikkatini çekti. Satıcılar bu ayı kurulumundan yararlanmakta gecikmedi. Kayıplar, 435 dolardan tepe seviyesinden 390 dolardaki dip seviyeye hesaplandığında %12 olarak gerçekleşti. Ancak 386 dolara kadar iğne attı.

Buna karşılık, alıcılar fiyatları 390-395 dolar destek bölgesinden yukarı yönlü hareketlendirmeye çalıştılar. Ancak çabaları 406 -410 dolar bandına kadar sonuç verdi. Yukarı yönlü bir kırılma reddedilirse, BNB’nin yukarıda belirtilen desteği bir kez daha satış baskısından savunması gerekir. En kötü durumdaki bir sonuç, BNB’nin 375 dolara kadar düştüğünü gösterebilir. Bu yazım sırasındaki seviyesinden %6 düşük bir seviyede bulunuyor.

Göstergelerde Son Durum Ne?

BNB’nin göstergeleri üzerinde bir miktar alım baskısı vardı. Awesome Oscillator bir dizi yeşil çubuk kaydetti. MACD ise boğa geçidine yakındı. Kendi yarı hatlarının her birinin üzerine çıkması bir satın alma sinyali sunar.

RSI hala ayı bölgesinde işlem görüyordu. Bu da tersine dönmeden önce aşırı satım bölgesindeki başka bir hareketi işaret ediyordu. Bu göstergelerin her birinin 4 saatlik grafikte henüz olumlu işaretler göstermediğini belirtmek de dikkat çekicidir. Bu da BNB’nin yakın vadeli görünümünün piyasada belirtilen bir miktar satın alma ivmesine rağmen hala elverişsiz olduğu anlamına geliyordu.

BNB piyasası tersine dönüyordu. Ancak boğalar henüz tehlikeyi atlatamadılar. Fiyatların, uzun süreli bir düşüşün mümkün olduğu 390 dolarlık bir yeniden testten kaçınmak için 406-410 doların üzerinde kapanması gerekir. Bu arada, yatırımcılar için en güvenli yatırım uzun veya kısa bir pozisyona girmeden önce daha fazla gelişmeyi beklemektir.

Genel olarak kripto para piyasası Bitcoin‘i takip ediyor. Bitcoin’deki son düşüş altcoinlerin çoğunun düzeltme yaşamasına neden oldu. Altcoinlerde herhangi bir işlem açmadan önce Bitcoin‘deki fiyat hareketlerini de takip etmek önemlidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster