Binance Coin Fiyat Analizi: Boğa Formasyonu Çalışabilir mi?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in 50.000 dolarlık fiyat tavanını aşamaması nedeniyle, altcoin piyasası sakin bir hafta geçirdi. Solana ve Fantom gibi altcoinler ise yeni ATH’ler belirlediler. Binance Coin ise son zamanlardaki satış baskısı nedeniyle yatay konsolidasyon sağladı. Alçalan bir kanal, BNB’nin düşüşünün takip edilmesini sağladı. Ek olarak alçalan tepeler ve alçalan dipler gözlendi. Bu da altcoin için olumsuz bir tablo çizdi.

Binance Coin (BNB)’de Boğa Formasyonu Çalışabilir mi?

Binance Coin yazım sırasında son 24 saatte %4 artarak 480 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

BNB’nin 518 dolar seviyelerinden düşmesinin ardından altcoin için yaklaşık 1 haftadır alçalan bir kanal yapısı mevcut. Bu gibi oluşumlar genellikle bir yükseliş öncesi gözlenir. Fakat yatırımcılar, bu yükselişin onaylanmasını beklemelidirler. Altcoin için 490 dolar seviyelerinin aşılması muhtemelen olumlu olacaktır.

Binance-Coin-09.01

Alçalan kanalın sonrasındaki beklenen yükseliş gelirse altcoin 540 dolar seviyelerini hedefleyebilir. Bu da yazım sırasındaki BNB’nin fiyatından %10’dan fazla bir yükselişi tanımlayacaktır.

Alçalan kanalın üst eğilim çizgisinden aşağı yönlü bir tepki gelirse eğer bu hareket kısa vadeli satıcıları aktif hale getirecektir. Bu yüzden de altcoin için düşüşün derinleşmesi beklenebilir. Alçalan kanalın alt çizgisine temasın beklenmesi halinde hedef 437 dolar seviyeleri olacaktır.

Binance Coin İçin Göstergelerde Son Durum Ne?

Göreceli güç endeksinde önemli bir gelişme yaşandı. RSI’da da gözlenen alçalan kanal yapısı yazım sırasında bir kırılmaya uğradı. Bu RSI’ın yükselebileceği anlamına geliyordu. Böyle bir durumda piyasada alım baskısının artmasıyla fiyat toparlanmalarını bekleyebiliriz.

Muhteşem Osilatör’de ise yarım çizginin altında yeşil çubuklar gözlendi. Bu da yarım çizginin üzerinde fiyatta yukarı yönlü bir geri dönüşün olabileceğini belirtti. Ek olarak Yönlü Hareket Endeksi’nde +DI ve -DI çizgileri arasında boğasal bir geçiş gözlendi.

Binance Coin’in alçalan kanalının bir fiyat geri dönüşüne sebep olabileceği beklense de bunun için henüz erken olabilir. 24 saatlik işlem hacimlerine ve RSI’a dikkatlice bakılmalıdır. Çünkü bu, bir fiyat dalgalanması için daha fazla öngörü verecektir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde hareket etmeye devam ediyor. Bu yüzden yatırımcıların BTC ve ETH’nin fiyat hareketlerini dikkatlice takip etmeleri gereklidir.

ethereum-3

Bitcoin yazım sırasında 47.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak Ethereum ise 3.500 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster