Binance Coin (BNB) Yatırımcıları Dikkat! BNB Çökebilir mi?

Binance

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance Coin (BNB) geçen hafta yaklaşık yüzde 6 düşerken, diğer popüler kripto para birimleri yükselişlerine devam etti. Binance Coin (BNB), Binance kripto borsasının yerel madeni parasıdır. Devam eden küresel düzenleyici baskının BNB pazarını etkilemesi sadece bir an meselesi. Kripto borsasının düzenleyici sorunu endişe verici bir oranda büyüyor ve düzenleyici engellerin artmasıyla BNB’nin fiyatı ciddi manada düşebilir.

Binance Coin

Binance için Küresel Baskı Yükselişte

Binance hizmetlerini desteklemeyen ülkeler ve kurumlar çığ gibi büyüyor. Toplam yedi ülke, borsanın ulusların dijital para düzenlemelerini karşılayamaması nedeniyle Binance’i yasakladığını duyurdu.

Binance için düzenleyici baskısı, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA)(Financial Services Agency) ile başladı. FSA, kara para aklamaya karşı uyarıda bulundu. Binance’in ülkede yeni yönergelere göre kayıt olmadan çalıştığını ve potansiyel olarak cezai bir suçla sonuçlanabileceğini belirtti.

Bir Çok Ülkeden Düzenlemeler Gelmeye Devam Ediyor

binance

Singapur, ülkedeki yerel Binance Holdings Ltd. faaliyetlerinin denetlendiğini duyurarak Binance’i inceleme altına aldı. Binance’in ayrılmak zorunda kaldığı bir diğer ülke ise Kanada oldu.

Kanada’da kripto ticareti ve takasına katı kısıtlamalar getirmedi. Bunun yerine süresiz bir şekilde faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Tayland, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Binance’e karşı bir cezai soruşturma emri verdi.

Neden Hala Düzenlemelere Karşı Geldikleri Bilinmiyor

Binance Coin

İngiltere‘nin FCA’sı(Financial Conduct Authority)(Mali Davranış Otoritesi kurumu), yatırımcıları ve şirketleri ülkede faaliyet gösterme yetkisi olmadığı için Binance’den uzak durmaları konusunda uyararak borsaya karşı davranışlarda bulundu. Cayman Adaları Para Otoritesi, bölgede yetkisiz bir şekilde faaliyet gösteren Binance için bir soruşturma emri verdi. Son zamanlarda İtalya da, ülkede yetkisiz yatırım hizmetleri sunduğu için Binance’e karşı düzenleyici baskıya katıldı.

Memnuniyetsiz Kullanıcılar

Binance’in çöküşünün parçası olanlar sadece hükümetler ve kurumlar değil. 700’den fazla yatırımcı, teknik hata nedeniyle gerçekleşen ani bir düşüş sebebiyle Binance’e dava açtı. Mayıs ayında kripto para birimleri aniden düşmeye başladığında borsa dondu. Kullanıcılarını bir kıyametinin ortasında kimsesiz bıraktı. Borsa bir saatten fazla dondu ve yüzlerce ve binlerce yatırımcının servetlerine mal oldu.

Binance için Yükselen Rekabet – FTX Potansiyel Bir Tehdit!

Binance, mevzuat ve uyumluluk endişeleriyle çamura saplandı. Diğer taraftan FTX şimdiye kadarki en büyük kripto değerlemesinde güzel fon topladı. FTX’in kurucusu Bankman-Fried, FTX’in yakın zamanda Binance’deki hisselerini de geri aldığını söyledi.

“İşletmelerimizin büyük bir pazarda oynadığı rol düşünüldüğünde bunun mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bize ileriye dönük daha fazla esneklik sağlayabilir.”

Bu, kripto topluluğunda oldukça tartışmalı bir konuydu ve FTX’in Binance’ten çekilmesi, düzenleyici engellerden uzak durmak ve hacim olarak en büyük borsayı geçmeye hazırlanmak için bir strateji olabilir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook