BAT Fiyat Tahmini: Sert Yükseliş mi Geliyor?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çok popüler olmayan ama Web 3.0 segmentinde üst sıralarda yer alan Basic Attention Token (BAT), death cross adı verilen ölüm kesişimi gerçekleştirmek üzere görünüyor. Teknik analizciler, bu göstergenin önce gelen bir sinyal mi yoksa gerçekleşmiş senaryonun sonrasında gelen bir sinyal mi olduğu konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bugün sizler için BAT’ın destek ve direnç noktalarını analiz edeceğiz ve olası senaryoları açıklayacağız. İnceleyelim.

BAT Sert Yükseliş mi Yaşayacak?

BAT-02.14-1

Bu grafiğimizde death cross ve golden cross adı verilen ve Türkçesi ölüm kesişimi ve altın kesişim olan bir gösterge üzerinde durduk. Kesikli beyaz dikey çizgiler, bu göstergelerin gerçekleştiği zamanları gösteriyor. Grafikten yola çıkarak, ilk sinyali geçen senenin ocak ayında göstermiş. Bu oluşuma golden cross adı verilir. Ardından yükseliş gerçekleştikten sonra bütün yatırımcıları üzen büyük bir düşüş gerçekleştikten sonra temmuz ayında da death cross göstergesi belirmiş. Son golden cross sinyalinden sonra yüzde 70’in üzerinde bir yükseliş kaydeden BAT, ilerleyen zamanlarda death cross sinyalini verecek gibi görünüyor. Son death cross sinyalinden sonra yüzde 26’lık bir düşüş gerçekleştirmişti. Buradan yola çıkacak olursak, olası bir kesişim sonrasında düşüşün gerçekleşmesi çok olası görünüyor.

Bu sinyallerin dışında, yükselen bir trend çizgisinde işlem gördüğü için, bu çizgiden destek alarak yukarı doğru yükseliş yaşayabilir. Büyük ihtimalle, bu trend desteğine kesişim sonrasında ulaşacaktır.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

BAT-02.14-2

Geçtiğimiz ay gerçekleşen büyük düşüşten sonra 0,65 dolar seviyesine tasfiye iğnesi bırakan BAT, oradan bir tepki alarak piyasayla beraber yükseliş kaydetti. Bu olaydan sonra 0,84 dolardaki direncini kırarak bir sonraki direnci olan 0,98 doları denedi ancak başarısız oldu. Sonrasında 0,84 dolardaki direncini kırdıktan sonra destek olarak doğrulayamadı ve daha da aşağı sarktı. Potansiyel olarak 0,65 dolar seviyesine düşmesi muhtemel görünüyor.

Direnç noktalarından bahsedecek olursak, 0,98 dolar seviyesi hala bir direnç olarak görev görüyor ve bu noktayı kırdıktan sonra 1,1 dolardaki hedefine ulaşabilir. Olası boğa sezonunda, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,92 doları yeniden deneyebilir. Hem Web 3.0 segmentinde yer alması hem de boğa sezonunun birleşmesinden dolayı ortaya çıkabilecek muazzam bir yükseliş senaryosunda 3,70 dolar hedefine ulaşabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster