Cosmos (ATOM) Fiyat Tahmini: Alım Seviyesinde mi?

atom-cosmoss

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son haftalarda, katman-1 projelerine olan ilginin azalmasından kaynaklı olarak Cosmos da aynı durumdan muzdarip oldu. Artık genel piyasanın seyrine göre hareketler sergiliyor. Yine de tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 41’lik bir düşüş gösterdiğini göz önünde bulundurursak, diğer altcoinlere göre daha güçlü kaldığını söyleyebiliriz. Bugün analizimizde ATOM için alım seviyesinden ve destek direnç noktalarından bahsedeceğiz. İnceleyelim.

ATOM Alım Seviyesinde mi?

ATOM-02.14-1

Uzun süredir belirli bir alan içerisinde işlem gören ATOM’un, trend çizgisinin alt bölgesine temas ettiği görülüyor. Zaten Bollinger bandının da alt çizgisi ile trendin desteği de birbiriyle kesiştiği için o bölge güçlü bir destek bölgesi oldu. Oradan tepki alması, yatırımcılarını sevindirdi. Bu bölgenin alım bölgesi olma olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Hem Bollinger’ın hem de trendin kesiştiği yer olmasından kaynaklı olarak, piyasada olumsuz haberler çıkmadığı sürece bu alanın altına düşmesi çok muhtemel değil. Ayrıca, Bollinger bandının orta çizgisine kadar yükselişin gerçekleşmesi bekleniyor. Bu alan 29,11 dolar bölgesi olduğu için şu an itibariyle o çizgiye ulaşması yüzde 12’lik bir yükseliş anlamına gelir.

Hacmin de düşmesinden kaynaklı olarak, oynaklığının azaldığını söyleyebiliriz. Oynaklık azaldığı için hem Bollinger bandı daralıyor hem de düşüş ihtimalleri azalıyor. Şu anda senaryo olumlu görünüyor. Olumsuz senaryoda bu bölgenin altına düşmesi, büyük çöküşleri de devamında getirebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ATOM-02.14-2

Geçen sene aralık ayında gerçekleşen büyük düşüş sonrası 20,18 dolardan tepki alan ATOM, tekrardan o bölgeye iniş gerçekleştirmedi. Bu da ATOM’un güçlü durduğunu ve desteklerinin çalıştığı anlamına geliyor. Şu anda 26 dolarda bulunan destek seviyesinde işlem görüyor. Bu bölgenin kırılması, piyasanın genel durumuna bağlı. Olumsuz senaryoda 20,18 dolardaki desteğe kadar gerilemesi yani yüzde 23’lük bir düşüş yapması oldukça normal görünüyor. Bu seviyenin altına inmesi 17 dolar ve 10 dolar bölgelerine düşüş yaşayacağı anlamına gelir

Olası bir boğa piyasasında, 29,5 dolardaki direncini çok rahatlıkla kırıp ve 35 dolardaki direncine ulaşması mümkün olabilir. Ayrıca bu boğa, bütün yıl geçerli olursa 60 dolar ve 84 dolar hedeflerine mümkün olduğu sürede ulaşabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster